Z okruhu rovnou do Olympie. Mičánek Mičánek Motorsport powered by Buggyra vystavuje v Brně dva Huracány

22/12/2022

Ještě před měsícem a půl tato auta bojovala o vítězství ve světovém finále prestižního šampionátu Lamborghini Super Trofeo. Nyní si je mohou prohlédnout návštěvníci nákupního centra Olympia Brno. Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra zde vystavuje dva vozy Lamborghini Huracán ST EVO2 až do 30. prosince.

„Do Olympie jsme dovezli dva autentické vozy, které se v sezoně 2022 zúčastnily seriálů Lamborghini Super Trofeo Europe, českého šampionátu v závodech do vrchů a dalších okruhových závodů,“ vypočítává Jiří Mičánek jr., manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Pro celkem tři Huracány, které má tým k dispozici, byla letošní sezona obzvlášť tvrdá. Cesta k vicemistrovskému titulu Jiřího Mičánka ve vrchařském seriálu a třetímu místu v seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe byla totiž dlážděná řadou dramatických okamžiků i nešťastných nehod. „Letos byly nároky na techniku opravdu extrémní, takže auta, která vystavujeme, jsou prakticky nová z konce léta. Zároveň jsou to ale ta, s nimiž jsme zajeli ty nejlepší výsledky z celého roku,“ konstatuje Mičánek.

Vozy, které lidé uvidí, patří k nejrychlejším „gétéčkům“ na světě. Ultimátní závodní vůz, který má v Česku jen tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra, má asi 620 koní, které produkuje obří vidlicový desetiválec o objemu 5,2 litru. Oba vozy jsou ve specifikaci EVO2, kterou letos tým používal poprvé,

Ve voze se startovním číslem 66, který návštěvníci Olympie uvidí, vybojovali Bronislav Formánek a polský závodník Karol Basz čtyři vítězství a jedno druhé místo ve třídě Pro-AM v prestižním seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe, Josef Záruba v něm pak dominoval podzimnímu finále středoevropského okruhového mistrovství FIA CEZ na Masarykově okruhu v Brně.

Druhý vůz pak používal Jiří Mičánek mimo jiné při závodech do vrchu. S dvěma vítězstvími a šesti dalšími pódiovými umístěními si v něm dojel pro titul českého vicemistra.