Adrenalinový relax v Mostu: Jiří Mičánek fandil truckerským parťákům a do kokpitu Huracánu nalákal miss

Adrenalinový relax v Mostu: Jiří Mičánek fandil truckerským parťákům a do kokpitu Huracánu nalákal miss

30/08/2021

Víkendový program Czech Truck Prix na okruhu v Mostě si kromě tisíců diváků užíval i tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Manažer týmu Jiří Mičánek jr. fandil trojici Adam Lacko, Teo Calvet a Alliyah Kolocová, kteří bojovali za volanty trucků o podia, při exhibiční jízdě pak představil v plné rychlosti i týmový Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO.

„Přestože bylo hodně proměnlivé počasí, je neuvěřitelné, kolik na trucky přišlo lidí. Je vidět, jak je u nás ten sport oblíbený a že má fanoušky, kteří za ním pojedou klidně přes celou zemi i při nejistém počasí,“ skládá poklonu mosteckým tribunám Jiří Mičánek jr.

Kromě evropského mistrovství tahačů sledovali diváci i evropskou sérii americké klasiky NASCAR, ve které se představil i bývalý mistr světa F1 Jacques Villeneuve. A přestože se při této show na trati představily desítky extrémních amerických muscle cars, na nejrychlejší cestovní auto na trati si musely tribuny počkat až na exhibiční jízdy, kdy se na trať dostalo Lamborghini Super Trofeo EVO týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

„Měli jsme štěstí, že nám na náš slot vyšlo počasí a trať byla suchá. Takže i když šlo o exhibiční jízdu, rozhodně jsme nejeli nějak pomalu. Myslím, že kdyby nám měřili časy, tak kromě formulí jednoznačně budeme mít nejrychlejší kolo dne,“ usmívá se Jiří Mičánek.

Že rozhodně nešlo o vyhlídkovou jízdu, potvrzuje i II. vicemiss soutěže Miss Czech Republic 2020/2021 Natálie Kočendová. Právě tu totiž Jiří Mičánek pozval do kokpitu Lamborghini ke svezení. „Popravdě jsem vůbec nevěděla, co mám čekat. První kolo jsem prožila spíš v hrůze, ale pak jsem už tušila, co v každé zatáčce přijde a začala jsem si to užívat,“ říká nejkrásnější česká dívka loňského roku. „Byl to neuvěřitelný adrenalin a doufám, že s Jirkou Mičánkem budeme dál spolupracovat a tohle nebylo poslední svezení,“ dodala.

„Celý víkend byl i přes horší počasí skvělý, navíc ho Buggyra korunovala podii jak Adama Lacka, tak i Teo Calveta. Klukům i Alliyi, která jela také skvěle, gratuluju a děkuji, že jsme mohli být s našimi auty součástí této akce,“ uzavírá Jiří Mičánek.

Už o nadcházejícím víkendu se tým představí na pátém podniku série Lamborghini Super Trofeo Europe. Mičánek Motorsport powered by Buggyra opět nasadí dva vozy – dvojice Formánek-Záruba bude z vicemistrovské průběžné pozice dál bojovat o šanci na titul ve třídě Pro-AM, Libor Dvořáček po jarní zdravotní přestávce bude chtít navázat na pódiové umístění v kategorii LB Cup.