Čtyři závody za tři dny. Super Trofeo jde do finále, Mičánkův tým chce další vítězství

Čtyři závody za tři dny. Super Trofeo jde do finále, Mičánkův tým chce další vítězství

30/10/2022

Poslední podnik seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe a hned po něm světové superfinále, kde se proti sobě postaví ti nejlepší ze dvou kontinentálních šampionátů. To je závodní program, který čeká tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra tento týden.

Na portugalském okruhu v Portimao se budou rozdávat poslední letošní body šampionátu, ve kterém si tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra připsal letos tři vítězství ve třídě Pro-AM. Dvě z toho si posádka Karol Basz – Bronislav Formánek přivezla z posledního podniku v Barceloně. A ukázala se i v celkovém pořadí – v něm byl Huracán v tvrdé konkurenci čtyřiceti soupeřů čtvrtý a pátý.

„Na tento výsledek budeme chtít jednoznačně navázat. Před dvěma týdny jsme v Portimau testovali a díky proměnlivému počasí jsme měli možnost vyzkoušet si suché i mokré podmínky,“ pochvaluje si manažer týmu Jiří Mičánek jr. I tak ale upozorňuje, že dvě týmové posádky čeká extrémně náročný závodní maraton.

„Už v úterý a ve středu testujeme, ve čtvrtek a v pátek se jede finále evropského Super Trofeo, v sobotu a v neděli pak světové superfinále,“ vypočítává Mičánek. Na náročný víkend se připravuje i dvojice jezdců, kteří se posadí za volant.

„Jsem vděčný za to, že jsme v Portimau mohli testovat. Na trati jsem nejel dobrých deset let, takže bylo dobré si to osvěžit. Ta dráha je strašně pěkná, zároveň ale rychlá a těžká. Auto tam hrozně letí, není tam tolik prostor na předjíždění,“ vypočítává specifika portugalského závodu, kam finále sezony Lamborghini Super Trofeo netradičně zamíří, Bronislav Formánek.

„Jdu do toho závodu s respektem i proto, jak dlouhých těch šest dnů bude. Na druhou stranu máme natrénováno a můžeme mít ambici jet podobně jako v Barceloně.“

Formánek se bude za volantem Huracánu střídat s Polákem Karolem Baszem, který s týmem absolvoval druhou polovinu sezony. I profesionální závodník mluví o portugalském okruhu, který se předloni dostal do kalendáře světového šampionátu MotoGP, s pokorou.

„Je tam hodně slepých horizontů, stoupání i klesání. Problém může být i zapadající slunce, které tady může jezdce oslňovat a je hodně těžké pak trefovat brzdné body,“ vypočítává zrádnosti trati Basz. Jedním dechem ale dodává, že tým má po Barceloně skvělý výkon i „drive“. Jednoznačně budeme chtít dosáhnout podobného výsledku,“ zdůraznil Basz.

A s očekáváními hledí tým i na globální srovnání s jezdci dalších dvou kontinentálních sérií – kromě evropského poháru se totiž obdobný seriál koná i v severní Americe. „Superfinále je pro nás svátek, odměna po sezoně. A taky nevyzpytatelný závod, u kterého mnohem méně víme, co čekat od soupeřů,“ popisuje Jiří Mičánek specifika víkendového závodu, který globální nejrychlejší značkový šampionát na světě uzavře.

Kromě dvojice Basz-Formánek ve třídě Pro-AM nasadí Mičánek Motorsport powered by Buggyra v Portugalsku i druhý vůz, který budou pilotovat Libor Dvořáček a Kurt Wagner v kategorii LC Cup.