Další vrchařský víkend: Jiří Mičánek chce v Náměšti bojovat o podium i bavit fanoušky

Další vrchařský víkend: Jiří Mičánek chce v Náměšti bojovat o podium i bavit fanoušky

03/05/2022

Dlouhou pauzu mezi závody Lamborghini Super Trofeo Europe využije tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra k dalšímu představení v českém vrchařském mistrovství. Jiří Mičánek jr., který je po prvním podniku v čele celého šampionátu, se představí na tradičním Zámeckém vrchu v Náměšti nad Oslavou.

Loňská Náměšť byla pro Jiřího Mičánka prvním „ostrým“ závodem ve vrchařském seriálu a přetavil ji ve dvě druhá místa. Nyní by jezdec a manažer týmu na loňský výsledek rád navázal. „Budeme chtít určitě minimálně obhajovat pozice, na které jsme dosáhli loni,“ říká jezdec, který na prvním podniku sezony na domácím Masarykově okruhu získal dvě první místa a průběžně vede celý vrchařský šampionát v prestižní skupině 2.

Jedenačtyřicátý ročník tradičního podniku opět provede jezdce po divácky atraktivní trati vedoucí z centra Náměště k tamnímu zámku. Na dvoukilometrové zatáčkovité trati s převýšením 106 metrů loni Jiří Mičánek dosáhl průměrné rychlosti přes 117 kilometrů za hodinu.  „Náměšť beru jako domácí závod stejně jako Brno. Kromě samotného závodění se těším i na tu atmosféru místa. Depo je přímo v centru, lidé se dostanou až k nám a autům,“ popisuje Mičánek.

Až do loňského ročníku jezdil na Zámecký vrch také pravidelně – ale jel jen exhibiční jízdu, ne samotný závod. „Loňský rok nám ukázal, že můžeme být plně konkurenceschopní, i když se primárně zaměřujeme na okruhy. A závodění mě i chytlo, proti okruhu je to nová zkušenost,“ říká pětatřicetiletý pilot, jehož otec v 80. a 90. letech kraloval české okruhové i vrchařské scéně a posbíral 25 mistrovských titulů.

Tým do Náměště poveze hned dva vozy Lamborghini Huracán Super Trofeo ve specifikaci EVO2. Jde o první auta druhé evoluce, která v Česku jsou. A budou i velkým lákadlem pro fanoušky. Oproti předchozí evoluci prošel vůz faceliftem, který je na první pohled vidět na aerodynamických prvcích karoserie i světlometech, které mají úplně jiný design „V Česku ta auta ještě nikdo pořádně neviděl. Měli jsme je sice v dubnu na Masarykově okruhu, ale tam byl přece jen víc omezený přístup, než bude teď v Náměšti. Tady si lidé budou moct auta prohlédnout opravdu zblízka  a já budu rád, když se zastaví pro podpis nebo fotku,“ říká Jiří Mičánek.

Zámecký vrch se koná v sobotu a v neděli, samotné závodní rozjížďky startují v sobotu ve 13:00 a v neděli v 10:00.