Domácí derniéra. Jiří Mičánek pojede v Brně do vrchu, tým čekají okruhové testy

Domácí derniéra. Jiří Mičánek pojede v Brně do vrchu, tým čekají okruhové testy

12/10/2023

Poslední domácí závod týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra před koncem „české“ sezony. To bude legendární Brněnský drak – vrchařský podnik, který se jede na Masarykově okruhu. Za volant týmového Lamborghini Huracán ST EVO2 se posadí přímo manažer týmu Jiří Mičánek jr.

„Beru to jako rozloučení s domácí sezonou, zároveň budeme chtít po dlouhé pauze navázat na jarní výsledky ze závodů do vrchu a dojet v naší kategorii na stupních vítězů,“ nastínil před víkendem Jiří Mičánek. Na svoji domácí trať vyrazí závodník v netradičním formátu závodu, který bude mít cíl ve stoupání k cílové rovince. Oproti standardnímu okruhu budou navíc na trati dva retardéry. Mičánek bude bojovat v prestižní Skupině 2, kde loni získal titul vicemistra ČR.

„Zatím to vypadá, že vyjde i počasí, takže věřím, že to bude ještě poslední příležitost potkat se před zimou s fanoušky a partnery a strávit den na okruhu,“ doplnil Mičánek.

Na Masarykově okruhu stráví tým ale celkově tři dny, už ve čtvrtek a pátek bude testovat. „Budeme chtít před zimou nasbírat co nejvíc dat a zároveň to příležitost svézt i naše partnery a hosty,“ vysvětluje manažer týmu, který letos získal ve středoevropském okruhovém šampionátu tituly mistra a vicemistra ve sprintu. Nyní se soustředí na poslední dva podniky seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe, které se pojedou v první půli listopadu shodně na okruhu Vallelunga u Říma.

Tam pak sezona nejrychlejšího cupového seriálu na světě vyvrcholí světovým superfinále, ve kterém se tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra postaví proti výběru nejlepších jezdců ze severoamerické větve šampionátu a po covidové pauze i proti té asijské.