Double týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra: Galáš v Brně bere titul, vicemistrem je Pavlíček

Double týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra: Galáš v Brně bere titul, vicemistrem je Pavlíček

09/09/2023

Napínavý „týmový“ souboj o český titul mezi juniorskými jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra má po sobotě v Brně rozuzlení – mistrem ČR i vítězem ESET Cup je Jáchym Galáš, Matěj Pavlíček má titul vicemistra. Nerozhodnutý zůstává středoevropský titul FIA CEZ, kde má Matěj Pavlíček ještě šanci týmového kolegu porazit.

Junioři týmu Mičánek Motorsport ppowered by Buggyra v Brně navázali na výsledky z předposledního podniku sezony na Slovakiaringu a první dvě místa ve třídě GTC si opět rozdělili mezi sebou. Pro Jáchyma Galáše, který zvítězil, to znamená zisk titulu z ESET Cup i mistra České republiky. O zónovém titulu pro nejlepšího pilota střední Evropy se rozhodne v neděli.

„Získat titul mistra i vicemistra je obrovské zadostiučinění a potvrzení toho, že náš program, který jsme pro juniorské jezdce spustili, je unikátní a má výsledky. Jáchymovi jednoznačně patří gratulace k zisku titulu, ale k Matějovi směřuje to samé. Oba odjeli skvělý závod i skvělou sezonu a toto finále bylo o to lepší, že jsme si jej mohli užít v Brně s obrovským množstvím přátel i partnerů,“ hodnotí manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Už kvalifikace naznačila, že na brněnské trati bude o kousek silnější Jáchym Galáš oproti Matěji Pavlíčkovi, pro kterého byl sobotní závod premiérou na nejslavnějším českém okruhu. „Do kvalifikace jsem šel s tím, že cokoliv horšího než pole position by bylo zklamání. To vyšlo, i když vím, že ještě mám rezervu a zkusím ji v neděli využít a čas ještě vylepšit,“ říká novopečený český mistr Jáchym Galáš. Pavlíček nicméně svému týmovému kolegovi nezůstal příliš dlužný, i on zajel velmi dobře.

V závodu pak dvojici týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra zaskočil Dennis Waszek startující stejně jako oni na voze Lamborghini Huracán Super Trofeo. Do první zatáčky najížděl na prvním místě, Jáchym Galáš si ale vedení v prvních kolech dokázal vzít zpět. Ve druhé polovině závodu pak Waszka překonal i Matěj Pavlíček a závod dokončil hned za týmovým kolegou.

„Jáchym měl neskutečnou rychlost, takže nebylo reálné ho dojet. Ve finále jsem ale rád za to, že jsme byli na prvních dvou místech,“ řekl po závodě Matěj Pavlíček.

Výsledek znamenal, že Galáš, který držel před Brnem na Pavlíčka těsný bodový náskok, získal před nedělí titul ESET Cup i titul mistra České republiky. Pro znojemského závodníka už třetí. „Jsem šťastný, na druhou stranu se soustředím na neděli, kde nás čeká ještě rozhodnutí o nejprestižnějším titulu mistra středoevropské zóny,“ upozorňuje Galáš. O třetí titul, který je letos ve hře, by jej mohla připravit jen situace, kdy závod nedokončí a Matěj Pavlíček zároveň vyhraje. „Do závodu půjdu s tím, že do něj dám všechno. I když vím, že je na něm Jáchym hodně silný. Věřím, že vyhraje ten lepší,“ konstatuje před nedělí Pavlíček.

Pro oba jezdce i celý tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra jde o významný úspěch. Hned v úvodní sezoně, kdy Jiří Mičánek svůj juniorský program spustil, zcela ovládl svoji kategorii GTC. Podle týmového šéfa je to výsledek tvrdé práce, kterou „junioři“ odvedli. To potvrzuje i Josef Záruba, který oba jezdce v sezoně koučoval. „Ukazuje to, že náš program je v českém prostředí jedinečný. Oba jezdci dostali nejlepší servis, tvrdý trénink a režim a během sezony dělali obrovské pokroky. I když oba do našich aut přesedli z vozů jiné koncepce,“ říká Záruba. „Po prvních testech jsme říkali, že ti kluci pojedou o titul. A to se potvrdilo.“

Vicemistrovský titul ve vytrvalosti

Vicemistrovský titul ve třídě GTC získal v sobotu i Kurt Wagner s Josefem Zárubou, byť pro dvojici závod skončil už v prvním kole po kolizi se soupeřem. Ta Lamborghini Huracán poslala na střechu, Kurt Wagner naštěstí ze zdemolovaného vozu vystoupil bez zranění. „Je to obrovská škoda, ta nehoda nás připravila o titul a zároveň nám komplikuje i start v Lamborghini Super Trofeo Europe, které se jede už za týden,“ konstatuje Jiří Mičánek.