Dramatické finále a vítězství! Tým Jiřího Mičánka ovládl finále Lamborghini Super Trofeo Europe

Dramatické finále a vítězství! Tým Jiřího Mičánka ovládl finále Lamborghini Super Trofeo Europe

03/11/2022

Poslední závod sezony korunoval tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vítězstvím. Posádka Karol Basz – Bronislav Formánek nejdřív v prvním závodě dojela druhá, odpolední dramatické finále ale zvládla nejlépe a ve třídě Pro-AM zvítězila. Formánek se díky tomu dostal na třetí pozici v celkovém hodnocení seriálu.

Čtyři vozy kategorie Pro-AM v jedné vteřině. Tak vypadal konec posledního závodu sezony nejrychlejšího cupového seriálu na světě – Lamborghini Super Trofeo Europe – z pohled týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Karol Basz za volantem týmového Huracánu nejprve dotáhl vedoucí skupinu třídy Pro-AM a v dramatickém souboji se nakonec dostal do jejího čela.

Body z posledního závodního víkendu změnily i rozložení sil v celkovém hodnocení šampionátu. Bronislav Formánek po dvou vítězstvích z předposledního podniku a nynějším výsledku dosáhl na hranici 98 bodů, stejně jako má francouzský pilote Milane Petelet. Víc vítězných podniků ale Formánka posunulo před Francouze na finální třetí místo v hodnocení šampionátu.

„Je to neuvěřitelná radost, zadostiučinění, euforie. To že se nám podařilo vyhrát opravdu až v posledních dvou kolech, kde nebylo nic jisté a že díky tomu Broněk dosáhl na celkové třetí místo, je snový výsledek. Mysleli jsme na to, že bychom nakonec tu třetí pozici utrhnout mohli, ale že to vyjde takhle dramaticky a až na závěr, bych si nikdy netipl,“ konstatuje po závodu manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Posádka Basz-Formánek si dobře vedla i v celkovém hodnocení. V prvním závodu byla čtvrtá, ve druhém pátá. „Jsme jen úplný kousek od absolutních stupňů vítězů a já věřím, že to není meta, na kterou bychom nemohli v příští sezoně dosáhnout,“ naznačil ambice týmu do roku 2023 Mičánek. Ve třídě LC Cup skončili Libor Dvořáček a Kurt Wagner v obou závodech na šesté pozici.

Na páteční finále evropské sezony Lamborghini Super Trofeo naváže v sobotu a v neděli světové superfinále, ve kterém se proti sobě postaví jezdci z evropského a amerického šampionátu. Program je rozdělený celkem do čtyř závodů podle výkonnostních tříd. Dvořáček s Wagnerem tak budou bojovat v dopoledních závodech, Formánek s Baszem pak vyjedou v konkurenci profesionálů a smíšených dvojic Pro-AM do odpoledních závodů. „Po dnešku pro nás bude superfinále na jednu stranu za odměnu, na druhou stranu budeme chtít potvrdit dnešní výsledek a ukázat, že umíme být mezi nejlepšími tými i v globálním srovnání,“ nastínil ambice Jiří Mičánek.