Dvě Lamborghini v ulicích Moravského Krumlova. Mičánkův tým bude bavit diváky Supermoto

Dvě Lamborghini v ulicích Moravského Krumlova. Mičánkův tým bude bavit diváky Supermoto

12/07/2022

Tradiční závod Supermoto se letos z Hrušovan nad Jevišovkou přestěhoval do Moravského Krumlova, jedno z jeho lákadel ale zůstává stejné – v exhibičním závodu v ulicích města se představí tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra se dvěma vozy.

Za volant dvojice vozů Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 se posadí manažer týmu Jiří Mičánek jr. a závodní jezdec Bronislav Formánek. Stejná sestava bavila diváky i loni v Hrušovanech nad Jevišovkou. „Moravský Krumlov pro nás bude úplně nová trať stejně jako pro závodníky Supermoto. Těšíme se na to jako na výzvu a hlavně věřím, že se podaří i v Krumlově udělat tak skvělou atmosféru, jako známe z Hrušovan,“ říká Jiří Mičánek.

Závod se do Moravského Krumlova přesunul kvůli objížďce, která na trať hrušovanského závodu poslala tranzitní dopravu. Nejblíž to měl na původní závodní trať Bronislav Formánek, vedla mu doslova pod okny. I přes přesun ale Supermoto zůstává pro Formánka srdcovou záležitostí. „Je za tím několik věcí – zaprvé se podílíme na organizaci, pomáháme stavět trať, vozíme na ni balíky… A za druhé je na těchto závodech vždycky skvělá atmosféra,“ vypočítává Formánek.

Exhibiční jízdu oba jezdci Mičánek Motorsport powered by Buggyra pojmou jako „závod“. Uvozovky jsou na místě jen napůl. Pomalu se totiž rozhodně nepojede. „Podle profilu trati bychom měli jet kolem 170 kilometrů za hodinu podobně jako v Hrušovanech. Určitě ale budeme chtít, aby se co nejvíc bavili diváci, takže se budeme co nejvíc předjíždět a dělat show,“ naznačil Jiří Mičánek. „Stejně ale nakonec Broňu porazím. Tak jako loni a předloni,“ směje se.

Městský závod bude mít stejně jako doma v Hrušovanech to kouzlo, že depo bude přímo ve městě a fanoušci si tak budou moci auta prohlédnout zblízka. A také se potkat s jezdci. „To, že jsme mezi lidmi, můžeme se s nimi bavit, fotit se – to mě baví a to je na této akci skvělé,“ těší se Formánek.

V sobotu i v neděli má tým naplánované tři exhibice koncipované stejně jako samotné závody motardů a čtyřkolek jako tréninky, kvalifikaci a závodní rozjížďky. Ty začínají v sobotu v 17:00 a v neděli ve 14:30 a v 17:00.

Z fanoušků závodů dokonce tým spolu s pořadatelem vybral dva, kteří se s nejrychlejšími vozy Lamborghini v Česku svezou.