Dvojité vítězství: Jiří Mičánek ovládl Brněnského draka bez jediné ztráty, vyhrál všechny rozjížďky

Dvojité vítězství: Jiří Mičánek ovládl Brněnského draka bez jediné ztráty, vyhrál všechny rozjížďky

02/04/2022

V čele českého vrchařského mistrovství ČR je po nedělním závodu Brněnský drak Jiří Mičánek jr. Manažer a pilot týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra suverénně ovládl všechny čtyři závodní rozjížďky.

Prolog vrchařské sezony se jel na Masarykově okruhu v mrazivém počasí, ráno ukazoval teploměr dokonce dva stupně pod nulou, odpoledne se teplota vyšplhala jen pár stupňů nad nulu. S těžkými podmínkami se ve skupině 2 českého vrchařského mistrovství vypořádal nejlépe právě Jiří Mičánek za volantem Lamborghini Huracán ST EVO 2. Za sebou nechal vrchařské matadory Martina Jermana a Zdeňka Kmínka, oba také na Lamborghini. Oba jezdci si pořadí za Mičánkem v jednotlivých závodech prohodili – dopoledne byl rychlejší Jerman, odpoledne Kmínek.

„Závodní podmínky byly extrémní, ráno trať extrémně klouzala a bylo těžké i z pohledu nastavení auta se s tím vypořádat,“ komentuje Jiří Mičánek jr. Závod se jede sice na Mičánkově „domácí“ trati v Brně, ale závodí se proti směru hodinových ručiček – naopak než okruhové závody. Trať měří asi 2,5 kilometru a závodníci startují z nejnižšího bodu trati za Schwantzovou zatáčkou.

Zpět na okruhy? Už příští víkend

Jiří Mičánek je nyní v čele vrchařského mistrovství ČR, přestože to není primárně jeho disciplína. Vrchařský prolog na Masarykově okruhu letos poprvé odstartoval společným podnikem se seriálem Maverick Hill Climb Czech, v němž Jiří Mičánek třikrát startoval i loni. „Stále platí, že jsme tým, který se soustředí na okruhové závodění, ale vrchy jsou skvělé zpestření. To, že dokážeme i v těžké konkurenci a v disciplíně, která není naší doménou, vítězit, je velmi příjemný bonus,“ říká Mičánek.

Tým už za týden vyjede i do středoevropské okruhové sezony. Na Hungaroring, kde startuje prvním podnikem zónové mistrovství FIA CEZ poveze Mičánek Motorsport powered by Buggyra dva vozy. S prvním bude ve sprintu startovat Němec Kurt Wagner, který kvůli nemoci vynechal loňskou sezonu a letos po testech se rozhodl, že se zaměří právě na středoevropskou zónu. Druhý vůz pak budou pilotovat Jiří Mičánek a Bronislav Formánek a odstartuje do vytrvalostního závodu.