Finále sezony korunované vítězstvím. Finiš v Super Trofeo přinesl Mičánkovu týmu celkové třetí místo

Finále sezony korunované vítězstvím. Finiš v Super Trofeo přinesl Mičánkovu týmu celkové třetí místo

05/11/2022

Skvělý závěr sezony potvrdil tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra i v posledním podniku šestidílného šampionátu v portugalském Portimau. V prvním závodu dojela dvojice Karol Basz – Bronislav Formánek druhá, poslední klání letošní sezony po napínavém souboji ovládla.

„Jestliže jsme si dali před víkendem nějaké ambiciózní cíle, tak se nám je podařilo naplnit,“ konstatuje po finále sezony manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jiří Mičánek jr. Vizi totiž měl jasnou – získat dvě podia, ideálně i dvě vítězství. A posunout Bronislava Formánka na celkové třetí místo v hodnocení šampionátu ve třídě Pro-AM.

A přesně to se podařilo. „I přes to, že jsme dva závodní víkendy v sezoně kvůli nezaviněným kolizím nebo problémům s technikou nedojeli, jsme třetí. To ukazuje, jakou sílu tým a posádka Basz-Formánek má,“ upozorňuje Jiří Mičánek.

Kousek od absolutního pódia

Dvojice jezdců v obou závodech jela nejen o vítězství ve třídě Pro-AM, ale bojovala i o stupně vítězů v celkovém pořadí. Basz předával týmový Huracán Super Trofeo EVO2 na druhém místě absolutně a Formánek až do posledních kol úspěšně odolával útokům soupeřů z třídy Pro, kteří se snažili dostat před něj. Necelé dvě minuty přišla drobná chyba, která Formánka odsunula na páté místo celkově a na druhou příčku v Pro-AM.

Ve druhém závodu pak Karol Basz v přímém souboji tří jezdců ve třídě Pro-AM v závěru závodu vybojoval pro tým čtvrté vítězství v sezoně a pro Formánka právě třetí místo celkově. „Předvedli jsme skvělou stíhací jízdu, protože jsme neměli úplně ideální postavení na startu. Myslím, že já i Broněk jsme předvedli skvělý výkon a posbírali poslední body do šampionátu, které pro Broňka znamenaly třetí místo celkově,“ popsal Basz.

Formánek díky tomuto výsledku vyrovnal loňské umístění. I tehdy skončil tým celkově třetí. „Byl to náš cíl pro víkend a jsem rád, že jsme ho naplnili, i když hlavně první závod nebyl vůbec jednoduchý,“ říká český závodník.

Druhý týmový vůz pilotovaný dvojicí Libod Dvořáček – Kurt Wagner obsadil v obou závodech šesté místo ve třídě LC.

Superfinále: šance na vítězství a chyba soupeře

Na páteční výsledky chtěl tým navázat i v sobotním světovém superfinále, ve kterém se sešli jezdci evropského a amerického kontinentálního šampionátu. V prvním závodu Bronislav Formánek směřoval k suverénnímu vítězství ve třídě Pro-AM, necelé čtyři minuty před koncem ale českého jezdce ze zadu trefil americký závodník Luke Berkeley jedoucí ve třídě Pro. Formánek závod ještě dokončil na dvacátém místě, v boxech ale tým zjistil, že šasí auta je neopravitelné. Do nedělního závodu tříd Pro a Pro-AM tým nemohl odstartovat.

„Byl to pro nás náročný týden v podstatě od pondělí do pondělí jsme byli na nohou od šesti ráno do jedenácti. To, že jsme to zvládli a přivezli jsme navíc tak dobré výsledky, je zásluha celého týmu a zároveň potvrzení toho, jak profesionální je. Patří jim ode mě i od jezdců obrovské díky,“ uzavírá Jiří Mičánek.