Huracán ve Vaňkovce láká na jedinečný závod, Jiří Mičánek na něj chystá překvapení

Huracán ve Vaňkovce láká na jedinečný závod, Jiří Mičánek na něj chystá překvapení

02/07/2024

 Lamborghini Huracán ST EVO2 a Ford Capri RS2600LV. Dvojice nepřehlédnutelných vozů napříč automobilovou historií lákají návštěvníky Galerie Vaňkovka na jedinečný závodní víkend na Masarykově okruhu. 13. a 14. července se tam koná Brno Grand Prix Revival – závody prestižních světových sérií historických vozů včetně Formule 1.

„Ve dvojici těch vozů se propojuje historie brněnského závodění. My jsme na Masarykově okruhu loni získali mistrovský i vicemistrovský titul, Ford Capri přesně v této úpravě pak dominoval závodu na staré trati v roce 1972,“ připomíná manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jiří Mičánek jr. historickou paralelu, která oba vozy propojuje. A propojí je i během samotného závodního víkendu.

Mezi historické vozy, kterým budou dominovat závodní série vozů F1 z období 1949 – 1985, se totiž vetknou právě moderní stroje od Jiřího Mičánka. V sobotu plánujeme v polední pauze exhibiční jízdu, její podrobnosti si ale zatím nechám pro sebe a bude to překvapení,“ nastínil Jiří Mičánek.

Lamborghini Huracán ST EVO2 si každopádně návštěvníci závodního víkendu prohlédnou, tým jej vystaví v areálu automotodromu. A prohlédnou si i „sousední“ Ford Capri. Ten bude totiž parkovat v klubové zóně spolu s další stovkou historických aut a motorek českých majitelů. „Brno Grand Prix Revival je bez nadsázky zmenšeninou nejslavnějších festivalů historických aut, ať je to třeba Goodwood Revival nebo Le Mans Classic. Klubovým srazem se k těmto ikonám chceme přiblížit,“ vysvětluje spolupořadatel klubového srazu a zároveň majitel jedinečného Capri RS2600LV Karel Kostroň.

I modrobílý ford vyjede o víkendu na dráhu. Představí se v klubových jízdách vždy ráno a v podvečer. Dvojici vozů si mohou návštěvníci Galerie Vaňkovka prohlédnout až do pondělí 8.7. Samotný závodní víkend pak odstartuje v sobotu 13. července v 8 hodin ráno první jízdou. Během soboty a neděle pak návštěvníky čeká celkem dvacet hodin atraktivní podívané a akce na dráze.