Huracány míří na mistrovství světa. Ve Spa pokračuje Super Trofeo Europe

Huracány míří na mistrovství světa. Ve Spa pokračuje Super Trofeo Europe

08/05/2024

Dvojice Lamborghini Huracán ST EVO2 týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra čeká druhý víkend seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe. Ve Spa-Francorchamps budou v rámci vytrvalostního mistrovství světa Bronislav Formánek se Štefanem Rosinou hájit vedení v šampionátu.

„Budeme jednoznačně chtít navázat na Imolu, zároveň víme, že ve Spa to bude těžké. Trať nám úplně nesedí, v posledních letech nás tady navíc pronásledovala smůla,“ připomíná manažer týmu Jiří Mičánek jr. loňský závod, kdy Broňka Formánka připravil o třetí místo až nevybíravý atak soupeře, který jej poslal do hodin.

Na druhou stranu jsou tu faktory, díky kterým bude závod ve Spa-Francorchamps o něco přívětivější než první podnik v Imole, který tým Jiřího Mičánka v kategorii Pro-AM ovládl. „Startovat bude 53 aut, pořád platí, že to je extrémně hodně, na druhou stranu Spa je hodně dlouhý okruh, takže se startovní pole v kvalifikaci i závodu snad roztáhne,“ vysvětluje Jiří Mičánek.

Bronislav Formánek o Spa mluví s respektem – právě i kvůli zkušenostem z předchozích let. Opřít se ale bude moci o zkušenosti Štefana Rosiny, který naopak v posledních dvou závodech, které na legendárním belgickém okruhu jel, triumfoval. „Budeme chtít navázat na výsledek z Imoly,“ říká slovenský jezdec, který za tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra začal startovat letos.

Další zkušenosti budou v prestižním šampionátu sbírat i junioři týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Dvojice Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček v elitní kategorii PRO budou chtít vylepšit výsledek z Imoly. „Junioři pokračují v tvrdé přípravě – jak fyzické, tak na simulátorech. První víkend Super Trofeo pro ně byl velká škola a já věřím, že si z ní vzali to nejlepší a dokážou to teď zúročit,“ říká Jiřá Mičánek.

Lepší výchozí pozici do závodního víkendu má Jáchym Galáš, který ve Spa-Francorchamps stál na nejvyšším stupni v seriálu cesťáků TCR Europe. Sedmikilometrová trať podle něj bude ze závodního pohledu o něco přívětivější než krátká Imola. „Na druhou stranu moc předjíždět se tu taky nedá, minimálně kvalifikace by ale mohla být příjemnější. Tempo jsme i na Imole měli dobré, jen potřebujeme jednotlivé sektory poskládat dohromady,“ přemítá Galáš.

Matěj Pavlíček zatím najíždí kilometry ve Spa jen na simulátoru. „Na víkend jsme zdravě namotivovaní, z Imoly jsme si vzali ponaučení, co zlepšit a na co si dávat pozor,“ říká Pavlíček. Po chaotickém prvním závodu v Imole, který zkomplikovala a nakonec i předčasně ukončila bouře, oba jezdci věří, že je čeká „normální“ víkend, i když Spa-Francorchamps je zrovna počasím nevyzpytatelné. Nyní ale předpověď slibuje polojasno a nulovou pravděpodobnost srážek.

Druhý podnik Lamborghini Super Trofeo Europe se jede společně s mistrovstvím světa FIA World Endurance Championship. „Znamená to, že pojedeme v jednom víkendu s takovými jmény jako jsou Daniil Kvjat, Jenson Button, Robert Kubica nebo Valentino Rossi. A zároveň před plnými tribunami,“ těší se na atmosféru závodu Jiří Mičánek.