Jako na vojně. Galáš s Pavlíčkem mají za sebou měsíc tvrdé přípravy, nyní míří na okruh

Jako na vojně. Galáš s Pavlíčkem mají za sebou měsíc tvrdé přípravy, nyní míří na okruh

16/03/2023

První ostrý test Lamborghini Super Trofeo EVO2 čeká dva juniorské nováčky v týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček se o víkendu poprvé svezou na Oscherlebenu. Za sebou už mají měsíční tvrdý trénink zaměřený na fyzickou kondici i psychickou odolnost.

Až pětkrát týdně a až dvakrát denně. Tak často nyní musí trénovat juniorská dvojice týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček se připravují na sezonu v ESET V4 Cup, a především na přestup do úplně nového vozu – ve třídě GTC pojedou s vozy určenými pro seriál Lamborghini Super Trofeo Europe, kde tým obvykle startuje.

„Snažíme se oba jezdce dostat do formy fyzicky i mentálně. Musí být připraveni na to, že to, co je čeká, je úplně jiné závodění, než které znali,“ říká manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Ten už jednoho „juniora“ během své manažerské kariéry vychoval. Rukama mu stejně jako Galáš s Pavlíčkem prošel Josef Záruba, který u týmu nyní působí jako kouč a testovací jezdec. Na starosti má právě trénink obou mladých pilotů. „Pepa ví, co od jezdců chci a jak má trénink vypadat, takže režim je nyní na něm. Trénink je hodně intenzivní a přizpůsobený našemu cíli – vychovat z Jáchyma a Matěje profesionální piloty na evropské úrovni.“ vysvětluje Mičánek.

Josef Záruba oběma jezdcům „naordinoval“ každodenní trénink, který začíná už v šest ráno. „Hodně pracujeme na vnitřním stabilizačním systému těla, na krku a na nohách, aby z auta nebyli zničení a byli připravení na výkon, který od nich čekáme,“ vysvětluje Záruba, který se v týmu posunul do role kouče a testovacího pilota.

„Kluci za sebou mají už i sezení s inženýrem, se kterým si vysvětlili specifika našeho auta. Jáchym doteď jezdil s předokolkou, Matěj s KTM, které je zase oproti Lamborghini hodně lehké,“ vypočítává Záruba program obou jezdců z posledního měsíce. Galáš s Hyundai Elantra startoval v seriálu TCR Europe, Pavlíček ve dvojici s Josefem Knoppem jezdil v ADAC GT4 Germany.

Poslední dny pak oba jezdci strávili přípravou na simulátoru se zaměřením na Oschersleben. Právě tam čeká tým tento víkend testování. A v první polovině dubna tam také odstartuje sezóna středoevropského okruhového šampionátu, kde Galáš s Pavlíčkem nastoupí ve sprintu v kategorii GTC.

„Primárním cílem testování bude seznámit se s týmem a s auty a najet co nejvíc kilometrů. Víc než čas pro nás bude důležité, aby se oba jezdci sžili s autem a nabrali co nejvíc zkušeností, sladili se s inženýry a zvykli si i na pneumatiky Michelin, na kterých pojedeme,“ vyjmenovává plány na víkend Jiří Mičánek. „Věřím, že už teď začneme zúročovat tu tvrdou přípravu, kterou oba jezdci prošli.“

Kromě juniorské dvojice se testování na Oscherslebenu zúčastní i Bronislav Formánek, který se připravuje na sezonu v Lamborghini Super Trofeo. Z východu Německa se pak tým přesune na Nürburgring, kde Formánka pravděpodobně doplní i druhý jezdec Karol Basz, testovat by měl i Kurt Wagner. „Předsezónní testy chceme zakončit třídenním programem v Brně na konci března,“ doplnil Mičánek.

Sezóna ESET V4 Cup pak odstartuje o týden později právě na Oscherslebenu, první závod Lamborghini Super Trofeo Europe se pojede na začátku května na Imole.