Jako v Monte Carlu. Dvojice Huracánů okusila úzké uličky i dlažbu Moravského Krumlova

Jako v Monte Carlu. Dvojice Huracánů okusila úzké uličky i dlažbu Moravského Krumlova

17/07/2022

Dvojice vozů Lambroghini Huracán Super Trofeo EVO2 v barvách týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra se o víkendu prohnala ulicemi historického centra Moravského Krumlova. Exhibiční jízda byla součástí závodů Supermoto.

Až 160 kilometrů v hodině mezi balíky slámy. Powerslidy, smyky a spousta předjížděcích manévrů. To všechno si užili piloti týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jiří Mičánek jr. a Bronislav Formánek na exhibici v Moravském Krumlově. Právě tam se pro tento rok přesunul závod Supermoto, který se tradičně jezdí v Hrušovanech nad Jevišovkou.

„Celý víkend vyšel úplně skvěle. Počasím, diváckou účastí. Pořadatelé Tomáš a Petr Ševčíkovi odvedli skvělou práci a klobouk dolů, že v dnešní době dokážou takto kvalitní a povedenou akci uspořádat v centru města,“ říká manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra a zároveň jeden z jezdců Jiří Mičánek jr.

Spolu s Formánkem si pro tisíce fanoušků podél trati připravili atraktivní podívanou. Oproti tradičnímu hrušovanskému závodu vedla část trati v Krumlově po dlažbě. A díky tomu mohli oba jezdci vykouzlit víc atraktivních kousků, kterými bavili diváky. „Na dlažbě v levé a pravé zatáčce na náměstí hned po startu jsme si mohli dovolit víc než jinde. Jsem si jistý, že to diváci ocenili,“ směje se Mičánek, který byl vždy po dojezdu exhibiční jízdy v obležení fanoušků.

Kromě nerovností a kluzkých dlažebních kostek se musely okruhové huracány vypořádat i s přejezdem retardérů, které museli pořadatelé přeasfaltovat, aby zmírnili jejich profil. I tak ale oba vozy Lamborghini na rovnějších úsecích dosahovaly rychlosti kolem 160 kilometrů v hodině.

„Závodění ve městech má kouzlo právě díky blízkému kontaktu s návštěvníky. Sice se soustředíme na okruhy, ale tyto akce jsou pro nás skvělým zpestřením,“ hodnotí manažer týmu, který už za necelé dva týdny odstartuje do čtvrtého podniku prestižního cupového seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe.