Jiří Mičánek je vrchařský vicemistr České republiky. Na mokré trati v Brně dominoval

Jiří Mičánek je vrchařský vicemistr České republiky. Na mokré trati v Brně dominoval

15/10/2022

Jezdecké zkušenosti i znalost domácí trati. Tyto dva faktory rozhodly o tom, že Jiří Mičánek jr. si pojede na slavnostní vyhlášení mistrů pro pohár za titul vicemistra České republiky v závodech do vrchu. Brněnský závodník na mokré dráze Masarykova okruhu suverénně ovládl finále sezony.

Stačilo odjet čtyři závody ze šesti a Jiří Mičánek jr. je vicemistrem České republiky v závodech do vrchu. V klasickém šampionátu, kterému 80. a 90. letech dominoval i jeho otec, obsadí celkově druhé místo. Dojel si pro něj v Brně, kde dominoval svojí třídě a byl absolutně nejrychlejším jezdcem v zavřených autech.

„Původně jsme počítali, že závod bude na suchu, ale od pátku bylo jasné, že nás čekají velmi proměnlivé podmínky. Během dne trať střídavě osychala a znovu mokla, takže klíčovou roli sehrála taktika i jezdecké zkušenosti, díky kterým si člověk může i v této situaci dovolit jet na hraně,“ říká Jiří Mičánek.

Ten získal titul vicemistra, přestože absolvoval jen dvě třetiny podniků. „Na začátku sezony jsem do toho šel s tím, že chci zajet co nejlepší výsledek, ale hlavně jsem si chtěl užít atmosféru závodů a ukázat se i před domácími fanoušky. V průběhu sezony to matematicky začalo vycházet tak, že bychom mohli jet o titul vicemistra,“ popisuje „zrod“ překvapivého výsledku manažer a zároveň jezdec týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Týmový Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 od rána dominoval všem rozjížďkám Skupiny 2 s výrazným náskokem. Druhý nejrychlejší Václav Janík, který si na finále sezony půjčil auto od již jistého mistra Marka Rybníčka, na Mičánka ztratil přes dvě, resp. čtyři vteřiny v jednotlivých závodech. Martin Jerman, který mohl Jiřího Mičánka teoreticky ohrozit ve vicemistrovských ambicích, ztratil v obou závodech víc jak 12 vteřin.

„Z pohledu podmínek to nebyl jednoduchý závod, to nám ale hrálo do karet. Ne každý umí ve smíšených podmínkách jet naplno a jít do rizika, které to přináší. Jsem rád, že to takhle vyšlo a že jsme ukázali sílu, která je v našem týmu i ve jménu Mičánek,“ hodnotí povedený víkend závodník v odkazu na svého otce, který vrchařským šampionátům dominoval v minulosti a platil za jednoho z nejrychlejších závodníků právě ve zrádných podmínkách na mokru. „To, že tento výsledek přišel doma v Brně, je o to lepší,“ uzavírá novopečený český vrchařský vicemistr.