Jiří Mičánek jede dobývat Zámecký vrch. Těší se na fanoušky i přírodní trať

Jiří Mičánek jede dobývat Zámecký vrch. Těší se na fanoušky i přírodní trať

03/05/2023

Měl to být hektický víkend, kdy bude muset tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra skloubit první závod Lamborghini Super Trofeo Europe v Imole s českým vrchařským šampionátem. Po změně programu prestižního cupového seriálu, kde tým startuje, zůstává na programu Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou. I tady ale byla účast Mičánkova týmu v ohrožení.

Za volant týmového Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO se posadí přímo manažer týmu Jiří Mičánek jr. Po povedeném prvním podniku v Brně, kde získal dvě druhá místa, bude chtít Mičánek pokračovat podobně. „Jestli je pro nás Brno domácí závod, Náměšť je „skoro“ domácí. Těším se, že se z autodromu přesouváme na přírodní trať, která je pro vrchy mnohem typičtější,“ popisuje šestatřicetiletý šéf týmu.

V Náměšti Mičánek startoval naostro už předchozí dva roky, nikdy neskončil hůř jak druhý. „Náměšť je relativně krátká trať, takže není potřeba si ji nějak zvlášť osvěžit, určitě ale ještě vezmu svoji civilní AMG GT 63 S a před víkendem se pojedu v klidu po trati svézt,“ nastínil plány před závodním víkendem.

Do něj Mičánek tradičně odstartuje s týmovým Huracánem. Aktuálně už jedním ze čtyř, které má Mičánek Motorsport powered by Buggyra k dispozici. „Máme za sebou víkend, kdy jsme startovali se třemi auty ve středoevropském okruhovém mistrovství, takže nachystat teď jeden vůz na vrchy je pro nás jednoduché. Navíc jsme byli připravení, že tento víkend bude větší část týmu v Itálii,“ připomíná Mičánek změnu kalendáře Lamborghini Super Trofeo, která přišla kvůli probíhajícím úpravám okruhu v Imole na nadcházející podnik Formule 1.

O to větší show bude moci tým předvést v Česku. „Náměšť má vždycky neuvěřitelnou atmosféru a skvělé fanoušky. A my budeme chtít udělat všechno pro to, abychom jim víkend zpestřili nejenom na trati. Budeme rádi, když se za námi přijdou podívat i do depa, kde budeme mít vystavená auta,“ zve Mičánek.

Ještě v pátek ráno přitom nevěděl, jestli bude moci na Zámeckém vrchu startovat. Kvůli velkému zájmu jezdců zůstal „pod čarou“ a hrozilo, že se na trať nedostane. „V pátek naštěstí komise rozhodla o navýšení počtu jezdců, takže nakonec jsem se do startovky dostal. Pořadatelům za to děkuju i za fanoušky. Myslím, že i pro ně by byla škoda, kdybychom v Náměšti nebyli.“

Úřadující vicemistr republiky letos vrchařskou sezonu plánuje stejně jako v předchozích letech využít hlavně k prezentaci týmu v Česku. „Oproti loňsku máme víc aut a jedeme dva plnohodnotné závodní programy dohromady s šesti stálými jezdci, každopádně pokud nebude souběh více akcí, chtěli bychom odjet co nejvíc vrchařských podniků,“ plánuje Mičánek.