Lamborghini Super Trofeo: boj o vítězství zkazili Formánkovi s Baszem soupeř a počasí

Lamborghini Super Trofeo: boj o vítězství zkazili Formánkovi s Baszem soupeř a počasí

01/07/2023

V obou závodech druhého podniku Lamborghini Super Trofeo Europe ve Spa mohl tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra bojovat o vítězství nebo být přinejmenším na pódiu. O výsledku nakonec ale rozhodovaly jiné okolností. Tým ze Spa-Francorchamps nakonec veze body za 6. a 7. místo.

Chybělo málo a tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vezl z druhého podniku sezony Lamborghini Super Trofeo Europe poháry. Nakonec se musí spokojit „jen“ s body. V obou závodech, které se jely jako součást víkendu 24H Spa, totiž tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra, totiž nakonec jezdci neměli výsledek ve svých rukou.

„Pozitivní na výsledku ze Spa je, že víme, kde je naše místo. Že máme i v extrémní konkurenci na vítězství nebo stupně vítězů. Chybí nám opravu jen trochu štěstí. Hlavně v prvním závodě jsme byli hodně blízko,“ říká manažer týmu Jiří Mičánek jr. Naráží přitom na skvěle rozjetý závod, ve kterém Formánek v posledním kole z třetí pozice útočil na vítězství v kategorii Pro-AM. Jen pár zatáček před cílem do zadní části jeho Lamborghini Huracán STE EVO2 narazil Nigel Schoonderwoerd a poslal Formánka do hodin. Pilot týmu Mičánek Motorsport se sice do závodu vrátil, dokončil jej ale až na sedmém místě. „Schoonderwoerd se pak přišel Broňkovi i omluvit. Je to hezké gesto, ale na výsledku to bohužel už nic nezmění,“ mrzí Jiřího Mičánka.

Sobotní druhý závod pak poznamenalo počasí. Kvůli hustému dešti jezdci odstartovali za safety car, který na trati zůstal celou celou půl hodinu. Poté ředitel závodu rozhodl o ukončení. „Pro nás je to obrovská škoda, pokud by se závod odjel, tak by měl Karol prostor dostat se na absolutní špičku, i díky tomu, že na vodě jezdí skvěle. Bohužel to v tom počasí nešlo,“ krčí rameny Jiří Mičánek.

Že se závod nedojel, mrzí Karola Basze, ale také rozhodnutí komisařů respektuje. „Měli jsme povedenou kvalifikaci, kterou jsme i přes extrémní počet aut na dráze zvládli dobře. Pokud by se druhý závod dojel, bylo by to tentokrát v náš prospěch. Bohužel opět jsme měli smůlu,“ říká polský závodník.

Byť rozhodnutí komisařů stálo tým zřejmě velmi dobré umístění, Bronislav Formánek s ním souhlasí. „Bezpečně se nedalo jet ani za safety car, jsem rád, že to ředitelství závodu takto rozhodlo,“ konstatuje Formánek, který závod ukončil na pozici odpovídající jeho kvalifikačnímu času. Jestli a jak se budou přidělovat body za předčasně ukončený závod, podle něj zatím není jasné.

Podobně jako pro Formánka dopadl první závod i pro Libora Dvořáčka, který si přebral do svého stintu Huracán od Kurt Wagnera. I druhou posádku připravila o šanci stát na stupních vítězů ve třídě LC Cup nezaviněná kolize a závod zakončila na 5. místě. Ve druhém závodu, který byl předčasně ukončen, skončili Dvořáček s Wagnerem sedmí. Dvořáček si z víkendu odváží hlavně pozitivní dojem z časů, které dokázal zajet v trénincích. „V kvalifikaci bylo hodně aut na trati, takže se mi tolik nepodařila, ale časy z druhého tréninku byly dobré,“ hodnotí.

„Spa je pro nás trochu začarované, už druhý rok po sobě tu prožíváme smolný víkend. Tentokrát to naštěstí bylo bez velkých škod, oba kontakty byly lehké a jsou z nich jen malá poškození splitteru a difuzoru. Ale mrzí nás to. I kvůli tomu, že jinak je ten závod skvělý, má neuvěřitelnou atmosféru, letos jsme si užili i středeční show parade, kdy auta projíždějí městem,“ uzavírá Jiří Mičánek.