Mičánek Motorsport powered by Buggyra nebude chybět ani letos

Mičánek Motorsport powered by Buggyra nebude chybět ani letos

10/03/2020

celý článek zde

Také letos se můžeme v závodech třídy GTC těšit na stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Tým by chtěl nasadit dva vozy ve sprintu a jeden do vytrvalosti.

Mezi hlavní protagonisty loňškého ročníku třídy GTC bezpochyby patřila stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Ve sprintové klasifikaci obsadil Bronislav Formánek celkovou druhou příčku a Libor Dvořáček skončil třetí. Ze stříbrného úspěchu se první jmenovaný mohl radovat také ve vytrvalostním hodnocení, kde se stal vicemistrem spolu s šéfem týmu Jiřím Mičánkem Jr.

A ze startovního pole se brněnská ekipa nevytratí ani letos. Podle Mičánkových slov by se totiž opět měla představit ve vybraných podnicích, přičemž znovu by zabojovala o body jak ve sprintu, tak ve vytrvalosti. V krátkých závodech by ráda nasadila dva vozy Lamborghini Huracane ST Evo. Ve vytrvalostních kláních by se pak měl v akci objevit jeden vůz modro-červeného zbarvení a součástí jeho jezdecké posádky by mohl být sám týmový manažer.

„Rádi bychom startovali vždy se dvěma vozy ve sprintu a s jedním ve vytrvalosti. Pohárová třída vozů GTC šla v loňském roce hodně nahoru, a to jak počtem aut, tak kvalitou pole. Proto zvažuji, že bych ve vytrvalosti startoval s některým z jezdců a pokusil se tak o zisk dalšího mistrovského titulu. To je však zatím spíše vize než plán. Ještě uvidíme, jak to nakonec všechno bude,“ prozradil šampion Národní formule z roku 2004.