Mičánek Motorsport powered by Buggyra ve Spa: jako součást 24H, poprvé se dvěma vozy a poprvé před diváky

Mičánek Motorsport powered by Buggyra ve Spa: jako součást 24H, poprvé se dvěma vozy a poprvé před diváky

28/07/2021

Poprvé se dvěma auty a uzdraveným Liborem Dvořáčkem. Poprvé před diváky, jako součást legendární čtyřiadvacetihodinovky a zároveň na okruhu, který jen před dvěma týdny poškodily ničivé povodně. Mičánek Motorsport powered by Buggyra startuje do výjimečného závodu seriálu Lamborghini Super Trofeo ve výjimečných podmínkách.

Nedávné masivní povodně, které zasáhly sever Německa i Belgii, málem legendární čtyřiadvacetihodinovku na okruhu Spa-Francorchamps zhatily, nakonec se ale světová vytrvalostní špička na start jednoho z legendárních podniků postaví. A s nimi obrazně i piloti série Lamborghini Super Trofeo Europe – včetně dvou vozů týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

„Počtem startujících aut je to možná největší okruhový závod na světě. Má neuvěřitelnou atmosféru, poprvé za dva roky navíc budeme startovat před fanoušky, i když s omezením,“ vyjmenovává unikátní faktory závodního víkendu manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jiří Mičánek jr. A oceňuje i to, že pořadatelé dokázali dát okruh a jeho zázemí tak rychle dohromady po povodních, které poškodily i samotnou trať. „Práce, kterou tu organizátoři během dvou týdnů odvedli, je neuvěřitelná.“

Tým nastoupil do závodního programu už ve čtvrtek – letos poprvé se dvěma vozy. Dvojice Formánek – Záruba je na prahu druhé poloviny sezony díky skvělým výsledkům z Paul Ricard a ze Zandvoortu na průběžném druhém místě. „Necháme tady všechno a naším cílem je umazat nějaké body, které ztrácíme na průběžné první místo ve třídě Pro-AM,“ shrnuje plán na páteční a sobotní závody Josef Záruba.

Kromě dvojice Bronislav Formánek – Josef Záruba se za volant po zranění vrátil i Libor Dvořáček v kategorii LB Cup. První víkend, který po operaci kolene absolvuje, pro něj bude náročný – kvůli dlouhodobé nemoci druhého pilota Kurta Wagnera pojede Dvořáček sám. „Je to velká výzva a už po prvním tréninku vím, že to bude náročné. Budu si muset naplánovat, jak rozložit síly a přizpůsobit taktiku i soupeřům. Ze dvou nejbližších konkurentů jede jedno auto také jen s jedním pilotem,“ nastínil Dvořáček.

Třetí Lamborghini v akci: v neděli se představí v Brně

Hektický závodní víkend završí tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra v Brně na vrchařském závodu, který je součástí seriálu Maverick Hill Climb. Za volant se tentokrát posadí Jiří Mičánek jr., který hned po sobotním dopoledním závodu ve Spa odcestuje do Česka. Bude chtít navázat na skvělý výsledek z předchozího podniku závodní série – v Náměšti nad Oslavou na legendárním Zámeckém vrchu dojel před dvěma týdny na druhém místě ve své třídě.