Mičánek Motorsport spojil síly s Buggyrou

Mičánek Motorsport spojil síly s Buggyrou

27/06/2019

Mičánek Motorsport spojil síly s Buggyrou

Brněnský tým Mičánek Motorsport spojuje své závodní aktivity s veleúspěšným truckerským týmem Buggyra Racing.

„Nejde tak ani o spojení týmu Mičánek Motorsport s Buggyrou, jako spíš o převzetí projektu Lamborghini,“ vysvětluje hned na úvod manažer týmu Jiří Mičánek jr. a dále dodává:

„Jsem rád, že jsme s Martinem Kolocem našli společnou řeč. Tuto spolupráci jsme řešili již poměrně dlouho a teprve nyní se podařilo doladit vše potřebné.“

Spolupráce těchto dvou velkých českých značek může vznést řadu otázek, nicméně důvody jsou velice jednoduché a velmi pragmatické.

„Náš tým se po loňské úspěšné sezóně v šampionátu FIA CEZ zaměřuje na evropské Supertrofeo, nicméně již nyní se zamýšlíme nad budoucností a nad programem pro příští sezóny. Líbí se nám model Buggyry, která již pět sezón závodí v činském truckerském šampionátu, což je neskutečně velký trh s jedinečným potenciálem. V průběhu zimy jsem hovořil s Martinem o asijské Blancpain World Challenge a on přišel s myšlenkou postavit společný tým,“ říká Jiří Mičánek jr.

Podobně se k tomu vyjádřil i spolumajitel značky Buggyra Martin Koloc:

„Tým Jirky Mičánka jsme sledovali již dlouho a jeho aktivity perfektně zapadají do našeho nového projektu Buggyra Academy, kde se chceme věnovat mladým pilotům a začínajícím inženýrům. Asijský trh nabízí mimořádný potenciál a pokud vše půjde podle plánů, nastoupíme do Blancpain World Challenge již v příští sezóně. Bude to po Dakaru další nelehká výzva, ale pevně věřím, že i zde můžeme být úspěšní.“

Tým se pod novým názvem Mičánek Motorsport powered by Buggyra představí již tento víkend v italském Misanu, kde druhým kolem pokračuje šampionát Lamborghini SuperTrofeo Europe.

Oproti původnímu podniku na Silverstone vyráží do Itálie vyráží kompletní kvarteto jezdců, tedy Josef Záruba, Jakub Knoll, Libor Dvořáček a Kurt Wagner.

Livetiming a stream můžete v průběhu víkendu sledovat na oficiálním webu https://www.blancpain-gt-series.com/live, kde naleznete také kompletní časový harmonogram.