Mičánek zamíchal se sestavou. Do Misana jede s novým jezdcem a novými inženýry pro vítězství

Mičánek zamíchal se sestavou. Do Misana jede s novým jezdcem a novými inženýry pro vítězství

29/06/2022

V pozměněné sestavě odstartuje do třetího podniku Lamborghini Super Trofeo Europe v Misanu tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Bronislava Formánka nově doplní loňský šampion seriálu Karol Basz z Polska.

Třicetiletý polský závodník v Misanu nahradí Josefa Zárubu, který zůstává doma z rodinných důvodů. „Karol je nepochybně jeden z nejrychlejších jezdců v kategorii PRO, Broněk je naopak jeden z nejrychlejších jezdců kategorie AM. Takto matematicky bychom měli myslet na hodně dobré umístění i v celkovém pořadí, ale zásadní bude, abychom nechybovali,“ představuje plány na víkend manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Pro Bronislava Formánka, který letos se Zárubou jednou vystoupil na stupně vítězů, bude nový parťák velkou výzvou. „Na jednu se těším, na druhou stranu jen tu i nervozita. Pokud Karol bude mezi nejrychlejšími jezdci absolutně, budu s nimi po střídání muset dokázat závodit i já,“ vysvětluje stálý jezdec týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

„S Karolem jsem se v nové roli ještě neviděl, jinak se z paddocku samozřejmě známe. Už jsem si natrénoval pozdrav „cześć“, aby se cítil jako doma,“ směje se Formánek. „S Pepou jsme měli skvělý vztah i osobně, takže mě na jednu stranu mrzí, že nemůže jet, na druhou stranu se těším na novou výzvu.“ Kromě jednoho pilota se vyměnili i dva závodní inženýři.

Karol Basz se v týmu poprvé představí na trati, které loni vládl v tom nejprestižnějším závodu sezony – světovém superfinále, které se jelo na začátku listopadu. „Pro mě je to něco jako domácí trať. Na druhou stranu bude pravděpodobně horko a podmínky budou složité, hodně rychle budou odcházet pneumatiky,“ odhaduje polský pilot.

Podle něj je nejdůležitější, aby se tým zaměřil na vyrovnanost výsledků. „Musíme jezdit konzistentně, nedělat chyby během závodu, zvládnout střídání. Soustředit se musíme i na kvalifikaci a dobrou pozici na startu. Věřím, že pokud se nám toto podaří, jsou pro nás stupně vítězů reálné,“ nastínil pilot, který byl loni pro Formánka se Zárubou největším soupeřem. „Broňka sleduji, vím, že je to kvalitní jezdec, takže se na spolupráci s ním těším.“

Závodní premiéru si nová dvojice odbyde v netradičním formátu – sobotní závod totiž startovní pole cupových Huracánů odjede za soumraku. „Bude to hodně zajímavé. V Misanu na trati není moc umělého světla, takže podmínky budou úplně odlišné od běžného závodu,“ předpovídá Karol Basz. S respektem se na první závod připravuje i Formánek. „Předpokládám, že rozjíždět jej budu já, aby pak Karol dotahoval,“ předpokládá pilot týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Druhý vůz tým nasadí ve standardním složení ve třídě LB Cup. Za volant se posadí dvojice Libor Dvořáček a Kurt Wagner. I pro ně bude cílem vyvarovat se hlavně chyb a kolizí – byť nezaviněných, které je připravily o pódiová umístění v poslednám závodu na okruhu Paul Ricard.