Na startu druhé části sezony. Junioři Mičánek Motorsport powered by Buggyra chtějí dál dominovat mistrovství ČR

Na startu druhé části sezony. Junioři Mičánek Motorsport powered by Buggyra chtějí dál dominovat mistrovství ČR

02/08/2023

Čtvrtý podnik středoevropského zónového mistrovství v závodech na okruzích odstartuje o víkendu v Mostu. Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra do druhé poloviny sezony vstoupí v roli dominantního lídra ve sprinterské kategorii i ve vytrvalosti.

Tři měsíce. Tak dlouho trvala přestávka v kalendáři středoevropského okruhového mistrovství FIA CEZ. Ve druhé polovině bude chtít dvojice jezdců juniorského týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček potvrdit roli jediných dvou adeptů na titul mistrů České republiky ve sprintu. Ve vytrvalostním závodu pak bude startovat Josef Záruba s Kurtem Wagnerem – taktéž v roli průběžných lídrů seriálu.

„Víkend odstartujeme už ve čtvrtek testy, i proto, aby jezdci po dlouhé pauze strávili nějaký čas v kokpitu,“ nastínil manažer týmu Jiří Mičánek jr. „Do Mostu se vracíme po hodně dlouhé době, je to pro nás zároveň první letošní domácí závod, takže tu budeme mít hodně partnerů a určitě i fanoušků. Takže věřím, že si to užijeme,“ doplnil.

Galáš s Pavlíčkem dlouhou závodní pauzu strávili fyzickou přípravou, na které spolupracovali kromě Josefa Záruby v roli kouče i s trenérem Karlem Kaiserem z brněnského Muay Thai. Hodiny pak strávili na simulátoru. „Dostali jsme od inženýra plán, kam bychom se měli přes prázdniny dostat v AI Racing. Ještě tam nejsem, ale už je to blízko,“ směje se aktuální lídr hodnocení třídy GTC Jáchym Galáš a pochvaluje si, že trénink na simulátoru tím dostal cíl a pro jezdce představuje motivaci.

Po třech měsících, které strávil „suchou přípravou“ se do kokpitu týmového Lamborghini Huracán ST EVO2 těší i Matěj Pavlíček. „Ta pauza byla hodně dlouhá, takže už se nemůžu dočkat. Na druhou stranu mám z Mostu respekt, vypadá to, že nás čeká hodně deště,“ říká pilot, který je v průběžném pořadí hned za Galášem. Na třetího jezdce Dennise Waszka má juniorská dvojice týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra náskok 33 bodů, respektive téměř padesát v případě Jáchyma Galáše.

Před pauzou předváděli oba junioři na tratích strhující souboje mezi sebou, podle kouče týmové juniorky Josefa Záruby se na tom zřejmě nic nezmění.  „Jáchym je na tom v hodnocení lépe, ale Matěj má rychlost a nepochybuju, že bude chtít Jáchyma dostihnout. Myslím, že už v Mostě uvidíme, jestli se to zdramatizuje,“ předpovídá Záruba. „Oba kluci doladili v pauze formu na zbytek sezóny a myslím, že nás čekají mezi nimi hezké souboje.“

To ostatně předpovídají i oba jezdci. A vědí, že v Mostu budou klíčové dva faktory – kvalifikace a to, jak se „poskládají“ do první šikany. „V kvalifikaci bude rozhodující, kolik aut bude startovat. Naposledy na Red Bull Ringu byl traffic na trati hodně limitující a bránil nám zajet dokonalé kolo,“ říká Galáš, který letos vyhrál tři závody ze šesti. Z posledního víkendu v Rakousku ale odjížděl s vyrovnaným skóre s Pavlíčkem – oba jeden závod vyhrál, ve druhém pak byli druzí.

Podle Záruby může být nakonec rozhodujícím faktorem právě voda. „Pokud bude pršet, jsem zvědavý na jejich srovnání. Pro Jáchyma to asi bude těžší, protože nemá na vodě zkušenosti se zadokolkou. Na druhou stranu pokud se jim bude dařit, tak by déšť mohl smazat výkonové rozdíly mezi auty a oba by mohli jet na první pozice i v absolutním pořadí proti GT3,“ nastínil Záruba.

Ten se o víkendu posadí za volant týmového Huracánu ve vytrvalostním závodu. Spolu s Kurtem Wagnerem, který uplynulý víkend startoval v Lamborghini Super Trofeo Europe, budou chtít posílit svoje vedení ve vytrvalostní třídě. „Do závodu zase může zasáhnout voda, u nás asi víc než v případě sprintu. Ve vytrvalosti je hodně předjíždění pomalejších aut a na vodě je to vždycky větší riziko,“ upozorňuje Záruba. Přestože tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra už čtvrtou sezonu startuje s moderními modely Huracán, pro Zárubu bude nadcházející víkend znamenat za volantem tohoto auta mosteckou premiéru. „Naposledy jsem tady jel v roce 2017 ještě s Gallardem. Nejel jsem tu ani na novém asfaltu, takže to bude trochu seznamování,“ říká.

Zatímco juniorský tým má ve sprinterské kategorii komfortní náskok, Záruba s Wagnerem budou muset hájit těsné bodové vedení před Petrem Breckou, byť ten má proti týmu Jiřího Mičánka výhodu jednoho závodu na začátku sezony, ve kterém Záruba s Wagnerem nestartovali.

Manažer týmu Jiří Mičánek věří, že po víkendu bude jejich náskok na čele větší. „Myslím, že naše ambice pro druhou polovinu sezony je jasná. Ve sprintu budeme chtít mít titul mistra a vicemistra, ve vytrvalosti uděláme všechno pro to, aby Jožka s Kurtem dokončili sezonu také na nejvyšší pozici,“ shrnuje před čtvrtým podnikem ze šesti Mičánek.