Nejrychlejší exponát na festivalu Life! Huracán Jiřího Mičánka o víkendu zaparkuje na výstavišti

Nejrychlejší exponát na festivalu Life! Huracán Jiřího Mičánka o víkendu zaparkuje na výstavišti

23/11/2023

Návštěvníci brněnského festivalu Life! budou moci na brněnském výstavišti obdivovat i jedno z nejúspěšnějších aut českého okruhového motorsportu – vůz Lamborghini Huracán ST EVO2 týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Na středoevropských okruzích letos tyto vozy v barvách české trikolóry v podstatě nenašly přemožitele. Hned ve své první sezóně s nimi dvojice mladých pilotů Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček získala titul středoevropského mistra i vicemistra. „Jednoznačně jde o jeden z technologicky nejvyspělejších okruhových závodních GT, které dnes můžete potkat na okruzích po celém světě,“ říká Jiří Mičánek, manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Příležitostí prohlédnout si tato auta do detailu mnoho není. „Letos je to teprve podruhé, kdy naše auta vystavujeme mimo závodní nebo exhibiční akce. Jen tady si je lidé mohou prohlédnout opravdu do detailu,“ láká Jiří Mičánek.

V letošním roce čtyři vozy v barvách týmu startovaly dohromady v 33 závodech – od prestižního šampionátu Lamborghini Super Trofeo Europe, středoevropského okruhového mistrovství v kategoriích sprint i vytrvalost, až po závody do vrchu, kde se za volant pravidelně vrací přímo Jiří čtyřnásobný okruhový mistr České republiky.

Lamborghini Huracán ST EVO2 si mohou návštěvníci prohlédnout v pavilonu F od pátku do neděle.