Nová posila ze Sant´Agaty. U Jiřího Mičánka zaparkovalo už páté Lamborghini Huracán

Nová posila ze Sant´Agaty. U Jiřího Mičánka zaparkovalo už páté Lamborghini Huracán

24/05/2023

V dílně týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra od pondělí stojí páté Lamborghini Huracán ST EVO2. Nový vůz, který přicestoval přímo z boloňské továrny automobilky, doplní stáj, se kterou nyní tým vedený Jiřím Mičánkem závodí už ve třech šampionátech.

„Když jsme se rozhodli, že letos pojedeme dvojitý program, bylo jasné, že bude dobré mít záložní auto. Proto jsme se v Lamborghini domluvili, že nám dodá další Huracán. To bylo ještě v době, kdy jsme netušili, že standardně budeme startovat na podnicích zónového mistrovství ČR se třemi auty. Z tohoto pohledu byl ten krok velmi prozíravý,“ popisuje manažer týmu Jiří Mičánek, který zároveň s Huracánem startuje ve vybraných podnicích mistrovství ČR v závodech do vrchu.

Páté auto přišlo v ideální době – za deset dnů opožděně odstartuje seriál Lamborghini Super Trofeo Europe, do kterého tým nastoupí s dvěma vozy a tradičními posádkami Bronislav Formánek – Karol Basz a Libod Dvořáček – Kurt Wagner. „Z pohledu logistiky nám nové auto uvolní ruce, můžeme závodit na dvou místech a zároveň mít vždy nějaký vůz v záloze. Doteď jsme museli vždycky trochu riskovat a věřit, že se autům během víkendu nic nestane. Loni se nám to třeba trochu vymstilo,“ připomíná Mičánek smolnou polovinu sezony, která vyvrcholila ve Spa-Francorchamps, kde tým přišel o oba vozy. I když si pak tento zážitek vykompenzoval skvělým závěrem sezony a třemi vítězstvími, pro Jiřího Mičánka to bylo jasné znamení, že technika potřebuje posílit.

Nové auto navíc přichází v době, kdy tým uvažuje o možném rozšíření počtu jezdců. Po úspěšném startu sezony, kdy si juniorská týmová dvojice Jáchym Galáš – Matěj Pavlíček jede v kategorii GTC téměř svoje vlastní mistrovství, se totiž ozývají další nadějní jezdci se zájmem o sedačku v Huracánu v barvách Mičánek Motorsport powered by Buggyra. „Jasného jezdce nemáme, nové auto je zatím opravdu hlavně záloha pro vykrytí souběhu závodů. Ale nevylučuju, že ještě do konce sezony se můžeme dočkat toho, že jej nasadíme vedle zbývajících aut,“ prozradil Mičánek.
Zbrusu nový Huracán nyní čeká polep do týmových barev a také roll out při některém z testů, které tým plánuje.