Nová specifikace vozů, nové barvy. Mičánek Motorsport powered by Buggyra na sezonu 2022 „přezbrojil“

Nová specifikace vozů, nové barvy. Mičánek Motorsport powered by Buggyra na sezonu 2022 „přezbrojil“

31/01/2022

Tým Mičánek Motorsport powered by Burgra do sezony 2022 vyjede s novou technikou. Osvědčené vozy Lamborghini Huracán dostaly novou tovární technickou specifikaci EVO 2. Tým se s novými vozy představí jak v sérii Super Trofeo Europe, tak v Česku – na okruzích, vrchařských závodech i exhibicích.

Mičánek Motorsport powered by Buggyra je první tým ve střední a východní Evropě, který na novou specifikaci nejrychlejšího cupového auta na světě přejde.

„Zásadní změny jsou v aerodynamice, změnila se přední i zadní část. Podstatně vylepšené jsou brzdy, pro laiky je na první pohled nejviditelnější změnou nový tvar a grafika předních i zadních světel,“ přiblížil manažer týmu Mičánek Motorsport by Buggyra Jiří Mičánek jr.

Nové vozy se dočkají i nového designu, který ale stále bude respektovat tradiční barvy české trikolóry. Kompletní karbonová kapotáž, jejíž podobu tým zveřejnil na raritních snímcích pořízených na Masarykově okruhu, se nyní dočkala černo-červeného „kabátu“, v něm ale tým absolvuje jen předsezonní testování.

„Na sezonu auto opět nachystáme v trikolóře, jen ji tak jako každý rok mírně modifikujeme a zmodernizujeme,“ prozradil Jiří Mičánek.

Největší změnu ale tým očekává v konkurenceschopnosti nové specifikace. Na specifikaci EVO 2 přejdou všechny týmy, Mičánek Motorsport powered by Buggyra ale může těžit z toho, že nové vozy má k dispozici jako jeden z prvních. „Předpokládáme, že posun v aerodynamice bude znatelný, a hodně si slibujeme i od lepšího odvodu tepla ze zadní části auta, kde se kumuloval horký vzduch od motoru i od brzd,“ vypočítává předpokládaná zlepšení Mičánek.

První testování čeká tým už ve druhé polovině února v Misanu. Tedy na stejném okruhu, kde jedním podiem ve třídě Pro-AM zakončil, loni v listopadu zakončil sezonu 2021 a naposledy se představil s vozy specifikace EVO. „Budeme tak mít přímé srovnání dat a chování aut. Uvidíme, jestli bude zlepšení markantní, každopádně do začátku sezony plánujeme ještě další testování, aby byli jezdci i mechanici a inženýři na start Super Trofeo Europe maximálně připravení a dokázali jsme navázat na loňské výsledky a třetí místo celkově v naší kategorii,“ uzavírá Jiří Mičánek.

V jednom z nejprestižnějších a nejvyrovnanějších cupových šampionátu na světě nasadí Mičánek Motorsport powered by Buggyra opět dvě posádky. Třetí vůz pak se pak ukáže i domácím a středoevropským fanouškům, ať už na některých závodech středoevropského zónového mistrovství, ve vrchařském seriálu Maverick Hillclimb nebo na oblíbených exhibicích – například při závodech Supermoto v Hrušovanech nad Jevišovkou.

Sezona Lamborghinii Super Trofeo Europe odstartuje dvojicí závodů 2. a 3. dubna v Imole v Itálii.