Nová výzva v Porsche Sports Cup. Tým Jiřího Mičánka staršího „povýšil“ do třídy GT3

Nová výzva v Porsche Sports Cup. Tým Jiřího Mičánka staršího „povýšil“ do třídy GT3

01/07/2024

Nové zkušenosti v šampionátu Porsche Sports Cup Deutschland sbírá tým Mičánek Motorsport vedený Jiřím Mičánkem starším, pětadvacetinásobným českým a československým šampionem na okruzích i v závodech do vrchu. Legendární jezdec, který v prestižním značkovém seriálu dovedl k titulu svého syna Tomáše Mičánka, nyní koučuje nové jezdce.

„Po skončení éry závodění s Tomášem jsme v seriálu dlouho působili ve třídě Drivers Competition Pro. V ní v posledních dvou letech vypracoval náš jezdec Josef Hrdlička, který se letos rozhodl posunout do prestižní třídy Porsche Sprint Challenge GT3,“ popisuje Jiří Mičánek novou výzvu. Pro zkušeného matadora je to návrat k intenzivnímu koučinku. „Posunuli jsme se do velmi vyrovnané kategorie, takže pro letošek bude naším cílem posbírat co nejvíc zkušeností, aby se Pepa Hrdlička ve startovním poli otrkal,“ doplnil Jiří Mičánek.

Ani kategorie Drivers Competition Pro ale po přestupu Josefa Hrdličky neosiřela. Barvy Mičánek Motorsport v ní hájí „nováček“ Ondřej Liška. Ten se hned ve druhém závodu blýsknul překvapivým druhým místem. Gentlemanská kategorie, která je hodnocena podle pravidelnosti jízdy, letos doznala zásadní změnu – pořadatelé totiž omezili využívání profesionální časomíry a jezdec tak nyní musí po letech opět víc spoléhat na svoje dovednosti. „Díky tomu mělo na začátku sezóny celé startovní pole včetně zkušených jezdců stejnou výchozí pozici a Ondřej toho dokázal velmi dobře využít,“ konstatuje Jiří Mičánek.

Šestidílný seriál závodů Porsche Sports Cup Deutschland pokračuje v polovině července závodem na Red Bull Ringu.