Obrovské zadostiučinění. Formánek se Zárubou berou pár dní po nehodě v Imole pódium

Obrovské zadostiučinění. Formánek se Zárubou berou pár dní po nehodě v Imole pódium

31/03/2022

Mičánek Motorsport powered by Buggyra přiveze z Imoly minimálně jeden pohár. V sobotním prvním závodě dojela posádka Formánek – Záruba na třetím místě ve třídě Pro-AM v seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe.  

Tým do Imoly startoval s „těžkými kartami“. Ještě ve čtvrtek se rozhodovalo, jestli Bronislav Formánek po těžké nehodě v testování vůbec nastoupí. S náhradním autem. Komplikované podmínky ale tým přetavil v první letošní pódium ve třídě Pro-AM. Zadostiučinění, spokojenost. „Oba piloti jeli skvěle, výborně jsme střídali. Po tom, čím jsme si prošli na začátku týdne, je to velká odměna,“ říká Jiří Mičánek jr., manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Závod odstartoval Formánek, kterému se podařilo probojovat se na 11. místo v celkovém pořadí. Tuto pozici udržel až do střídání. Auto předával Josefu Zárubovi těsně za Švýcarem Antoninem Borgou, týmovým parťákem bývalé hvězdy MotoGP Daniho Pedrosy. „Věděl jsem, že bych ho předjížděl hodně těžko, a naopak že Pepa Daniho Pedrosu bez problémů předjede,“ popsal Formánek.

Záruba pak velmi rychle začal soupeře dotahovat, i když jeho stint přerušil dlouhý výjezd safety caru. Cílem Záruba projel na čtvrtém místě ve třídě Pro-AM, na pódium ale týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra pomohla penalizace Massima Ciglii, který ignoroval penalizaci ve formě průjezdu boxovou uličkou a najel do ní až v posledním kole. To českou dvojici posunulo na třetí místo ve třídě Pro-AM a šestou pozici celkově.

„Skvělé na tom je, že jsme se dokázali „otřepat“ z úterní nehody a vrátit se do šampionátu na místě, které se od nás očekává,“ konstatoval Jiří Mičánek. Ten ještě v sobotu odletěl do Česka, v Brně v neděli odstartuje ve vrchařském závodu Brněnský drak na Masarykově okruhu. Jeho jezdci pak budou v Itálii bojovat ve druhém závodě Lamborghini Super Trofeo Europe.