„Ojedinělá závodní exhibice tří našlapaných strojů!“ iDNES.cz

05/09/2019

„Lamborghini v brněnské exhibici změří síly s tahačem a vrtulníkem“

iDNES.cz

celý článek zde

Netradiční závod otevře v pátek na Masarykově okruhu vrchol tamní automobilové sezony, Masaryk Racing Days, okořeněný během víkendu i startem formule 1. Na cílové rovince se utkají sportovní vůz, tahač a vrtulník.

Všechny tři startující stroje jsou nesmírně silné. Sporťák Lamborghini Huracán SuperTrofeo Evo 2019, tahač Buggyra VK50 a vrtulník AS 350 B3e závodí každý v jiných disciplínách a na jiném povrchu (v případě vrtulníku spíš nad povrchem). V pátek právě jim bude patřit podvečer na brněnském Masarykově okruhu.

Tři stroje se utkají v závodě na jednu cílovou rovinku. Aby měly šance alespoň přibližně stejné, protože start a „odpich“ každého z nich probíhá jinak, půjde o závod s letmým startem. Start bude v první zatáčce, pojede se v protisměru a cíl je nachystán v prostoru před hlavní tribunou.

Do kokpitu Lamborghini usedne známé jméno, závodník Jiří Mičánek mladší. Zastupuje tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra, jehož je i manažerem.

Jeho Lamborghini je považováno za nejrychlejší pohárový vůz světa. Vrtulník, pilotovaný členem záchranné letecké služby Danielem Tučkem, ale také umí vyvinout pořádnou rychlost, konkrétně až 250 kilometrů v hodině. Je jediným svého druhu, který dokáže přistát na vrcholu Mount Everestu.

Tahač bude řídit David Vršecký, dvojnásobný evropský šampion. Jeho speciál Buggyra VK 50 váží přes pět tun a pohání ho 1 100 koní, rychlost má však omezenou horní hranicí 160 kilometrů v hodině.

„Troufnu si odhadnout, že právě Jirka Mičánek je favoritem,“ řekl Petr Boháč, mluvčí Masarykova okruhu.