Povedená obhajoba: Jiří Mičánek veze z Náměsti druhé místo i cenný čas pod minutu

Povedená obhajoba: Jiří Mičánek veze z Náměsti druhé místo i cenný čas pod minutu

08/05/2022

Jiří Mičánek jr. z druhého podniku českého mistrovství v závodech do vrchu veze dvě druhá místa. Závodník a manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra obhájil loňské umístění ve skupině 2 a navíc vůbec poprvé zajel na legendární trati čas pod jednu minutu.

Jiří Mičánek jr. veze z tradičního Zámeckého vrchu v Náměsti nad Oslavou cenné umístění. Z pěti závodních rozjížděk byl ve čtyřech druhý, jednu pak vyhrál. Po druhém podniku vrchařského mistrovství zůstává jezdec týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra v čele šampionátu ve skupině 2.

„Pro nás je to celkově výborný výsledek vzhledem k tomu, že vrchy nejsou naše primární disciplína,“ hodnotí závodník a manažer týmu. Vyzdvihuje hlavně nedělní první rozjížďku, kterou dokončil na prvním místě a navíc s časem o 16 setin rychlejším, než je symbolická minutová hranice. Vylepšil tak své maximum z loňské premiéry na Zámeckém vrchu a potvrdil, že týmové Lamborghini Huracán Super Trofeo v nové specifikaci EVO 2 má větší potenciál než starší konfigurace.

Cení si i sobotního výsledku, který nakonec závodníci museli zajet jen v jedné rozjížďce. Po deštivé kvalifikaci totiž závod hned na začátku zkomplikovala nehoda, při které byl poškozený sloup elektrického vedení. Kvůli jeho odstraňování byl závod na tři hodiny přerušen.

V neděli tedy jezdce čekal nestandardní formát tří závodních rozjížděk, do hodnocení se započítávaly dvě nejrychlejší. „V první nedělní jízdě se všechno dokonale sešlo, byla to v podstatě ideální jízda, bez chyb a s novými pneumatikami. Věděl jsem, že to bude rychlý čas, ale hodně mě potěšilo, že jsme se dostali pod minutu,“ popisuje Jiří Mičánek. Spolu s nejrychlejším jezdcem skupiny 2 Markem Rybníčkem byli jediní, kdo se s cestovními auty vetřeli v absolutním pořadí do elitní osmičky obsazené tradičně nejrychlejšími monoposty.

Mistrovství České republiky v závodech do vrchu pokračuje už za dva týdny legendární Ecce Homo ve Šternberku, Mičánek Motorsport powered by Buggyra se ale představí až na následujícím podniku – neméně legendární orlickoústecké jedenadvacítce od 11. do 12. června. „Pořád u nás platí, že vrchy jsou jen doplňkem k okruhovým aktivitám. Na „jedenadvacítku“ jsem se těšil už loni, kdy byla nakonec zrušena, teď tam opět budeme chtít jet s cílem umístit se na nejlepších pozicích v naší třídě i absolutně,“ říká Jiří Mičánek.