Šest dnů za volantem Huracánu: Mičánek Motorsport powered by Buggyra míří na světové finále Lamborghini Super Trofeo

Šest dnů za volantem Huracánu: Mičánek Motorsport powered by Buggyra míří na světové finále Lamborghini Super Trofeo

26/10/2021

Od úterního testování po nedělní poslední závod. Trojice pilotů týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra čeká nejtěžší víkend v sezoně. Dvojice Bronislav Formánek – Josef Záruba budou bojovat v pátek bojovat o titul evropských vicemistrů, o víkendu pak obě Lamborghini v barvách týmu čeká světové superfinále proti pilotům z americké větve seriálu.

Extrémní test pro piloty a jejich fyzickou kondici, i pro tým a techniku. Tak hodnotí manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jiří Mičánek jr. nadcházející závodní víkend v Misanu. Tedy přesněji – místo víkendu tentokrát bude závodní program trvat čtyři dny.

„Začali jsme testováním už v úterý, ve čtvrtek se jedou kvalifikace na poslední závod evropské série Lamborghini Super Trofeo, v pátek pak jedeme oba závody, o víkendu pak světové superfinále,“ vypočítává program následujících dnů Jiří Mičánek s tím, že primárně se tým soustředí na páteční program. V něm jde totiž o samotný titul. A dvojice Formánek – Záruba hraje o druhé místo a post evropského vicemistra.

„Na páteční závody se budeme soustředit nejvíc, víkend pak bude trochu za odměnu. Tedy jestli ještě budeme moct,“ naznačuje Josef Záruba se smíchem, že porce čtyř padesátiminutových závodů za tři dny představuje extrémní zátěž. To si uvědomuje i Bronislav Formánek. „Je to velká výzva. Misano je těžká trať, rychlá. Uvidíme, jak na tom budeme, ale má být docela chladno a možná bude i pršet. To nám hraje do karet.“ V chladnu nebo v dešti se totiž budou smazávat rozdíly vůči italským týmům, které mají dokonale zvládnutý setup na horké počasí. „Chladno by mělo hrát v náš prospěch, i tak to ale bude extrémně vyrovnané,“ potvrzuje Záruba.

Na start posledního víkendu se postaví í Libor Dvořáček ve třídě LB Cup. Ten kvůli zranění naskočil do sezony až v její polovině, na boj o titul ve své třídě tedy pomýšlet nemůže. Cílem tak bude opět co nejlepší výsledek. A – jak Dvořáček sám říká – přežít to. Celý závodní program totiž absolvuje sám, jeho loňský spolujezdec Kurt Wagner totiž stále není úplně fit. „Byl s námi teď na testování, a i když nezačal nejlíp, byl tam vidět obrovský posun. Bohužel mu závod koliduje ještě s nějakými zdravotními vyšetřeními, takže jej vynechá,“ vysvětlil Dvořáček, kterého tak čeká maraton 200 závodních minut během tří dnů.

„Misano není úplně oblíbená trať, určitě bych v Itálii našel lepší. Ale když na ní člověk má už něco najeto a naučí se to trefovat, dá se to,“ popisuje pilot, který už v minulém týdnu absolvovat spolu se zbytkem týmu testy v Mugellu.

Víkendové vyvrcholení celého globálního seriálu už bude pro tým „za odměnu“. „Určitě budeme chtít ukázat, že jsme i ve srovnání napříč jednotlivými seriály konkurenceschopní,“ říká Jiří Mičánek. Světové finále se kvůli restrikcím spojeným s covid-19 bude muset obejít bez asijských posádek, z Evropy a Severní Ameriky se ale i tak nominovalo víc jak 60 vozů.

Formát závodu je odlišný od standardního víkendu jednotlivých kontinentálních sérií – každý den se jedou dva závody, které jsou rozděleny podle výkonnostních kategorií. Formánka se Zárubou tak čeká souboj proti elitním závodníkům třídy PRO a jejich mateřské Pro-AM, Libor Dvořáček se utká s evropskými a americkými soupeři třídy LB Cup. „Pro Broňu s Pepkem to bude velká výzva. Budou tam soupeři, které neznají a zároveň pojedou ve velmi vyrovnaném startovním poli, kde v podstatě nejsou žádní pomalí jezdci,“ nastínil Jiří Mičánek.