Šmarda po Oscherslebenu: vítězství a neproměněná šance na trhák

Šmarda po Oscherslebenu: vítězství a neproměněná šance na trhák

13/08/2022

V sobotu suverénně první, v neděli dvanáctý. Josef Šmarda jede z podniku Porsche Sports Cup Deutschland s protichůdnými pocity. Průběžně ale jezdec zůstává na druhém místě s minimální ztrátou na vedení.

Šmarda do závodu na Oscherslebenu nastupoval s ambicí navázat na vítězství ve třídě Drivers Competition Pro z prvního podniku sezony. A to se mu v sobotním závodu i podařilo. „Sobota vyšla skvěle, jel jsem s minimem trestných bodů a připsal si druhé vítězství. Všechno skvěle sedlo, fungovala technika včetně měření,“ vypočítává pozitiva sobotního závodu sedmašedesátiletý českokanadský závodník.

Na sobotní výkon navázal i v nedělní dopolední kvalifikaci. Nedělní závod ale adeptovi na titul v německém šampionátu nevyšel. „Nemá smysl to rozebírat, sami si musíme zanalyzovat, kde se stala chyba. Jestli to byla technická chyba měření, nebo moje chyba. Víme, že konzistentně dokážu jezdit výsledky s minimem trestných bodů a vyhrávat. Toto byla z nějakého důvodu výjimka a musíme se poučit natolik, že se nebude opakovat,“ hodnotí dvanácté místo Šmarda.

Toho zpětně mrzí, že pokud by mu nedělní závod vyšel lépe, následujících pět týdnů před přesunem šampionátu do Itálie na okruh v Misanu by pobýval na prvním místě průběžného pořadí. Takto se musí spokojit „jen“ s druhou příčkou, byť od vedení jej dělí jen tři body. Pilot týmu Mičánek Motorsport nicméně stále živí naději buď na titul, nebo alespoň celkové stupně vítězů. Po polovině sezony je šampionát extrémně vyrovnaný, jezdci na prvních čtyřech místech průběžného pořadí mají mezi sebou rozdíl jen šest bodů.