Sprint pro vytrvalce: tým Jiřího Mičánka bude na Lausitzringu bojovat v rychlém tempu

Sprint pro vytrvalce: tým Jiřího Mičánka bude na Lausitzringu bojovat v rychlém tempu

25/06/2024

Jen pět hodin od prvního tréninku do startu závodu. To slibuje časový plán čtvrtého podniku středoevropského mistrovství na Lausitzringu pro vytrvalostní závod. S časem i soupeři budou bojovat  v barvách týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra bojovat Jakub Knoll a Josef Záruba. Závod se netradičně jede už v pátek. Libor Dvořáček ve sprintu odstartuje v sobotu.

„Pokračujeme v cíli, který jsme si dali – dovézt Jakuba Knolla s Pepou Zárubou k titulu ve vytrvalosti,“ nastiňuje před závodním víkendem manažer týmu Jiří Mičánek jr. Navázat tým chce na první dva podniky na novém okruhu Balaton Park a na Red Bull Ringu. Třetí podnik seriálu tým vynechal kvůli kolizi se závody Lamborghini Super Trofeo Europe, pokud ale zůstane jinak stoprocentní, plán na titul to neohrožuje, nejhorší výsledek totiž pořadatelé škrtají.

Na start se opět postaví Jakub Knoll s Josefem Zárubou. „K Lausitzringu mám neutrální vztah. Není nejoblíbenější, ale ani neoblíbená,“ říká před závodním víkendem Jakub Knoll. Na východoněmeckém okruhu startoval naposledy před devíti lety. „Trať má stále stejný layout, takže by mě neměla překvapit. To, že všechno odjezdíme v pátek, mi nevadí. Bude to intenzivní. Jediné riziko by byl problém s autem, kdy by nám chyběl čas na opravu,“ říká Knoll.

Paradoxně méně zkušený bude v Německu ostřílený harcovník středoevropského seriálu a držitel mistrovského titulu Josef Záruba. „Je to tak, na Lausitzringu jsem nikdy nejel, testoval jsem jen na simulátoru. Před letošní sezónou si nepamatuju, kdy jsem naposledy jel na neznámém okruhu. A letos je to už druhý,“ naráží jezdec na jarní premiéru na Balaton Parku. „Okruh je technický, člověk si tam kromě dvou rovin neodpočine,“ komentuje první dojmy.

I on věří, že spolu s Jakubem Knollem navážou na dvě vítězství, které už mají na kontě. „Jsme skvěle sehraní, funguje v symbióze jako houba a strom,“ směje se Záruba.

Naopak zapomenout na poslední víkend na Red Bull Ringu bude chtít Libor Dvořáček, který dvakrát skončil po nezaviněné kolizi v kačírku a dotahoval. I tentokrát jej čekají dva sprinterské závody. „Lausitzring jsem ještě nejel, neměl jsem ani prostor testovat na simulátoru, takže zatím jej mám nakoukaný jen z onboardů. Bude to výzva,“ říká zkušený pilot, který v posledním závodu stál na stupních vítězů spolu s Jiřím Mičánkem ve vytrvalosti. Že se stejný scénář zopakuje i na Lausitzringu, týmový manažer nevylučuje. „Necháváme to otevřené, pokud ale bude pátek probíhat standardně, tak je možné, že to zkusíme,“ nastínil Jiří Mičánek.