„Mičánek slaví dva senzační bronzy“ BRNĚNSKÝ deník.cz

„Mičánek slaví dva senzační bronzy“ BRNĚNSKÝ deník.cz

14/07/2019

BRNĚNSKÝ deník.cz

celý článek zde

Zandvoort, Brno /FOTOGALERIE/ – Neskutečné představení, štěstí a mistrovská strategie. To jsou hlavní atributy velkého úspěchu brněnského týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra v nizozemském Zandvoortu, na jehož konci jsou dvě třetí místa pro posádky Jakub Knoll, Josef Záruba a Libor Dvořáček, Kurt Wagner v seriálu Lamborghini SuperTrofeo.

Po dvou třetích místech v pátečních volných trénincích přišla na řadu sobotní kvalifikace, jež je v SuperTrofeo rozdělena do dvou částí. V té první zajel Josef Záruba nejrychlejší kolo za 1:39,517, v té druhé pak Jakub Knoll zaznamenal hodnotu 1:43,849. „Kvalifikace nám nevyšla úplně podle představ. V momentě, kdy jsem najížděl do rychlého kola, vyvěsili traťáci červené vlajky. Nepodařilo se mi poskládat sektory a ztráta půl vteřiny znamenala start z pátého místa, hodnotil Záruba své kvalifikační snažení.

Do prvního závodu tak Záruba s Knollem startovali z pátého místa na roštu a po 29 kolech projeli cílem na osmém místě. Jejich týmoví kolegové Kurt Wagner a Libor Dvořáček byli ve třídě LC Cup klasifikováni na místě pátém.

Těsně před druhým závodem se nad okruhem, jenž leží v bezprostřední blízkosti Severního moře, prohnala dešťová mračna a na kvarteto českého týmu tak čekal nelehký úkol. Závod za rychlejší posádku rozjížděl Jakub Knoll, který si v první polovině s přehledem kontroloval svou pozici.