Start sezóny pro Jiřího Mičánka jr. i tým: nový Huracán se představí na vrchařském Brně

Start sezóny pro Jiřího Mičánka jr. i tým: nový Huracán se představí na vrchařském Brně

04/04/2024

První závod sezóny 2024 pro tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra. To je tradiční Brněnský drak – závod do vrchu na Masarykově okruhu v Brně. Jiří Mičánek bude chtít do vrchařské sezony, která tvoří doplněk k okruhovým šampionátům, vstoupit útokem na vítězství.

Víc jak 140 závodníků se v úvodním podniku seriálu Maverick Hill Climb utká na trati vytyčené na Masarykově okruhu v protisměru. Startovat budou pod Schwantzovou zatáčkou, cíl je o 2435 metrů dál a 73 metrů výš – v nejvyšším bodě trati pod tribunou A. „Pro nás je to první závodní podnik sezóny, navíc doma. Zatím to vypadá, že bude skvělé počasí, takže by nás letos neměla čekat mokrá trať ani tradiční ranní mlhy,“ těší se Jiří Mičánek jr. především na neděli, kdy jsou naplánované tři závodní rozjížďky a předpověď slibuje 23 stupňů a polojasno.

Prolog sezóny tak nabídne atraktivní bitvu ve všech kategoriích. „Brno díky únikovým zónám oproti ostatním tratím dává větší prostor k jízdě na úplné hraně. V kombinaci s dobrým počasím to znamená, že se pojede na hranici limitů,“ vysvětluje Jiří Mičánek. Ve své kategorii se utká třeba s Martinem Jermanem startujícím také na voze Lamborghini Huracán. „Uvidíme, jak bude finální startovní listina vypadat, ale mým cílem bude jednoznačně jet na vítězství a zároveň být co nejvýš v celkovém pořadí,“ prozrazuje jezdec před domácím podnikem, na který se chystá řada partnerů týmu i fanoušků.

Pro tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra znamená víkend ostrý vstup do sezóny, ve které se bude soustředit především na seriál Lamborghini Super Trofeo Europe a částečně i na mezinárodní mistrovství střední Evropy FIA CEZ. „Prozatím plánujeme jet Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou na začátku května. Ústecká 21 nám koliduje s okruhovými závody, ale udělám všechno pro to, abychom tam i tak jeli. Je to pro mě srdcový závod a už teď mi píšou fanoušci, jestli tam budu,“ popisuje Jiří Mičánek s tím, že pokud se nestane něco nečekaného, rozdělí tým a na „jedenadvacítku“ pojede. Vrchařský rok 2024 plánuje uzavřít v polovině října znovu v Brně.