Super Trofeo ve Spa: Mičánek Motorsport powered by Buggyra bude chtít na stupně vítězů

Super Trofeo ve Spa: Mičánek Motorsport powered by Buggyra bude chtít na stupně vítězů

27/06/2023

Velmi silná konkurence. Legendární trať a atmosféra čtyřiadvacetihodinovky. Plus nevyzpytatelné počasí. Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra čeká druhý podnik Lamborghini Super Trofeo Europe na okruhu Spa-Francorchamps.

Do závodu v týmovém Lamborghini Huracán ST EVO2 nastoupí Bronislav Formánek s Karolem Baszem. Ambice mají stejně jako manažer týmu Jiří Mičánek jr. jasné – stát na stupních vítězů ve třídě Pro-AM, která je letos extrémně konkurenční. „Spa je legenda. Nejprestižnější závod v našem kalendáři, který se jede ve stejný víkend jako čtyřiadvacetihodinovka. Ta je největším závodem „gétéček“ na světě,“ těší se Jiří Mičánek na typickou atmosféru. Letos navíc závodní program zpestří i jízda městem, kterou odřídí Bronislav Formánek.

Samotný závodní víkend ale bude pro tým hodně náročný. A zkomplikovat jej může ještě počasí. To totiž bude podle předpovědi velmi nestabilní, s přeháňkami. Pro Mičánek Motorsport powered by Buggyra stejně jako pro jejich soupeře to znamená jediné – velmi narychlo budou zřejmě muset vyzkoušet chování nových mokrých pneumatik Hankook, se kterými zatím nikdo nemá zkušenosti. „Ve Spa se počasí mění velmi rychle, takže déšť může všechno změnit,“ připouští Karol Basz. A upozorňuje, že i na suchu to týmy nebudou mít s novými pneumatikami jednoduché. „Hodně zrádná bude hlavně zatáčka Eau Rouge,“ říká Basz.

Bronislav Formánek se před závodním víkendem soustředil na přípravu víc než obvykle. Spa totiž na rozdíl od svého týmového kolegy nemá příliš v lásce. „Připadá mi, že na simulátoru jsem snad i spal. Hodně jsem trénoval, pracovali jsme na kondici,“ vypočítává jezdec týmu. „Odjíždím do Spa s velkým respektem. Pro mě je to velmi těžká trať, na které hodně složitě hledám rytmus. Do toho nás čeká velmi silná konkurence víc jak pětačtyřiceti aut, z toho patnácti v naší třídě,“ vypočítává Formánek před víkendem. Zároveň ale říká, že udělá s Baszem všechno pro to, aby tentokrát na Mičánek Motorsport powered by Buggyra nezbylo smolné čtvrté místo. „V prvním závodě na Paul Ricard nám nepřálo štěstí a okolnosti. Pokud tady nebude nic proti nám, budeme chtít být na prvních příčkách,“ přitakává svému týmovému kolegovi Basz.

Mičánek Motorsport powered by Buggyra do závodu posílá i druhý vůz s dvojicí Libor Dvořáček – Kurt Wagner. Hlavně Dvořáček bude chtít zapomenout na loňskou těžkou nehodu v tréninku, po které musel do nemocnice a závodní víkend pro něj skončil. Kurt Wagner loňský závodní víkend vynechal kvůli zdravotním problémům, do Spa se tedy vrátí po dvou letech.
Závodní víkend je kvůli spojení se čtyřiadvacetihodinovkou posunutý o den, první tréninky tak tým čekají už ve čtvrtek a první závod odstartuje v pátek v 16:35, druhý sobotní závod je naplánovaný na 10:35.