Svátek rychlosti v Praze. Ozdobou výstavy Prague Car Expo bude i Huracán v barvách Mičánek Motorsport powered by Buggyra

Svátek rychlosti v Praze. Ozdobou výstavy Prague Car Expo bude i Huracán v barvách Mičánek Motorsport powered by Buggyra

26/10/2022

Po tříleté pauze se na pražském výstavišti znovu představí Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2 týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. S vozem do Letňan na veletrh Prague Car Expo míří i manažer týmu a novopečený český vrchařský vicemistr Jiří Mičánek jr.

Jedinečný vůz, který před dvěma týdny dovezl Jiřího Mičánka k titulu českého vicemistra v závodech do vrchu, uvidí návštěvníci víkendové výstavy Prague Car Expo, respektive její sekce Racing Expo. Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO je – kromě dalších dvou týmových vozů – jediné svého druhu v Česku.

„Když se loni výstava konala po covidu znovu, bohužel se termínově trefila do finálového podniku sezony Lamborghini Super Trofeo Europe, kterou jezdíme. Proto jsme tu nemohli být. Tento rok nám to vyšlo,“ pochvaluje si manažer týmu Jiří Mičánek. Na výstavě bude k vidění auto, se kterým před dvěma týdny na Masarykově okruhu Jiří Mičánek suverénně ovládl poslední podnik české sezony v závodech do vrchu a pojistil si tak titul vicemistra České republiky.

„Je to skutečné závodní auto, se skutečnými závodními šrámy. Žádný showcar na vystavování. Takto zblízka je vůz v této specifikaci k vidění málokdy. A letos jsme jej kromě závodních podniků ještě nikde takto neukazovali,“ naráží Jiří Mičánek na fakt, že vůbec poprvé se na výstavě v Česku objeví nová specifikace EVO2, na kterou startovní pole prestižního šampionátu Lamborghini Super Trofeo Europe přešlo teprve na začátku letošní sezony.

Vůz bude součástí rozsáhlé expozice týmu Buggyra. A kromě aut se lidé mohou těšit i na závodníky včetně Jiřího Mičánka. „Fanoušci mě můžou na výstavě potkat celou sobotu, na čtvrtou hodinu odpoledne pak máme naplánovanou autogramiádu,“ přiblížil jezdec.

Prague Car Festival je největší středoevropská výstava zaměřená na motorsport, tuning a historické automobily a motocykly. Její brány budou otevřené v sobotu a v neděli. Na ploše 30 tisíc metrů čtverečních uvidí návštěvníci 800 automobilů a motocyklů.

Hned po skončení výstavy odjede Jiří Mičánek s týmem do Portugalska, kde už jsou dva zbývající Huracány. Ty čekají, až s nimi dvojice Karol Basz – Bronislav Formánek a Libor Dvořáček – Kurt Wagner vyjedou do posledního podniku Super Trofea. Na něj hned naváže světové superfinále, ve kterém se proti sobě postaví výběr jezdců ze všech tří kontinentálních pohárů Lamborghini Super Trofeo.