Tradiční start sezony: Jiří Mičánek vypisuje na konec března okruhovou školu

Tradiční start sezony: Jiří Mičánek vypisuje na konec března okruhovou školu

07/03/2023

Získat závodní okruhovou licenci pod dohledem jednoho z nejzkušenějších jezdců a zároveň instruktorů v Česku mohou zájemci na okruhové škole, kterou na 17. – 19. března vypisuje tým Mičánek Motorsport na brněnském automotodromu.

Instruktorskou roli si na sebe tradičně vezme zakladatel týmu a pětadvacetinásobný český mistr Jiří Mičánek starší. „Během kurzu získají účastníci kompletní dovednosti a vědomosti, které potřebují k získání české závodní licence na okruhy,“ popisuje Jiří Mičánek.

Kurz se dělí na teoretickou a praktickou část, osnovy respektují požadavky české Federace automobilového sportu. „Účastníky čeká zaškolení do sportovních řádů a technických předpisů, ale i metodika přípravy na závody a samozřejmě základy první pomoci,“ vypočítává Jiří Mičánek, který okruhovou školu provozuje již víc jak 30 let a rukama mu prošly stovky budoucích úspěšných závodníků.

Teoretická část pak vyvrcholí prohlídkou trati, během které zájemci o licenci s instruktorem detailně proberou například průjezdy různými typy zatáček. Důraz Jiří Mičánek věnuje i problematice pevných startů, jejich náležitostí a postupů. Teoretická část je ukončena písemnými testy, jejich absolvování pak otevírá cestu k praktické části výuky.

„Cílem praxe je především osvojit si základní závodní návyky a úkony, navyknout si na vlajkovou signalizaci a dokázat správně reagovat na mimořádné situace, které v závodu mohou nastat,“ upřesňuje Jiří Mičánek.

Tým umožňuje školu absolvovat s vlastním vozem, pokud splňuje veškeré závodní standardy – je vybavený ochranným obloukem, hasicím přístrojem a sedačkou se šestibodovými pásy. Účastníci bez vlastního vozu mohou využít osvědčené tréninkové vozy Ford Puma týmu Mičánek Motorsport.

Úspěšní absolventi získají na konci kurzu diplom o ukončení kurzu, se kterým lze po absolvování nezbytných úředních formalit získat národní licenci vydávanou Autoklubem ČR.

Kontakty pro přihlášení:

info@micanekmotorsport.cz, +420 602 77 17 16