Třetí místo v šampionátu je na dohled. Mičánek Motorsport powered by Buggyra chce v Super Trofeo maximum bodů

Třetí místo v šampionátu je na dohled. Mičánek Motorsport powered by Buggyra chce v Super Trofeo maximum bodů

13/09/2023

Pro velkou část týmu to bude premiéra, pro inženýry naopak domovská trať. Valencie, „nováček“ v kalednáři Lamborghini Super Trofeo Europe, je pro tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra velká neznámá. Chce z ní ale vytěžit maximum.

„Naším cílem je bojovat o třetí místo v celkovém hodnocení šampionátu. Abychom to dokázali, musíme si odvézt maximum bodů,“ ví manažer týmu Jiří Mičánek jr. Jeho svěřenci – Bronislav Formánek a Karol Basz, v posledních dvou závodech zažili vždy nějaký smolný moment, který tým v závěrech závodů připravil o pódiová umístění. „To štěstí, které se od nás odvrátilo, chceme získat zpět. Bylo by skvělé, kdyby se nám stejně jako loni na podzim ve Španělsku povedlo „restartovat se“ a závěr sezony zvládnout bez jakýchkoliv nečekaných událostí,“ plánuje Jiří Mičánek.

Okruh Ricarda Torma ve Valencii je pro oba jezdce ve třídě Pro-AM i druhou posádku Dvořáček – Wagner v LC Cup, relativně neznámý. „Já jsem tu závodil snad před deseti roky, takže si pamatuju tak leda to, že první dvě zatáčky jsou doleva,“ říká s nadsázkou Broněk Formánek. Za sebou má každopádně intenzivní přípravu na simulátoru. „Rytmus té tratě by mně mohl sedět,“ říká pilot.

Podobně mluví i Karol Basz. Ani on ve vozech GT ještě ve Valencii nezávodil. „Zkušenost tu máme jen s formulemi, měli jsme tu nějaké testy,“ říká polský pilot, který o víkendu ovládl na Red Bull Ringu závod seriálu GT Open.

Oporou týmu se tak stane dvojice španělských inženýrů. Pro ty je okruh ve Valencii naopak domácí tratí. „Pro nás to díky nim bude napůl domácí závod a věřím, že i díky jejich zkušenostem se s tratí rychle sžijeme,“ říká Jiří Mičánek. „Doufám, že nám bude jeden stačit jeden trénink a dostaneme se do tempa,“ potvrzuje Karol Basz.

Cíl má přitom tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra jasný cíl – z průběžně čtvrtého místa ve velmi konkurenční třídě Pro-AM se dostat na třetí pozici a zajistit si optimální postavení před závěrečným podnikem sezóny Lamborghini Super Trofeo Europe, který se pojeden na okruhu Vallelunga v Itálii.

Do čtvrtého podniku série Lamborghini Super Trofeo nasadí tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra i druhý vůz s posádkou Libor Dvořáček a Kurt Wagner. Po těžké nehodě v sobotním finále ESET Cup v Brně tým dokázal připravit dva vozy a včas je poslat do Španělska. „Pro mechaniky to byla extrémní práce, měli jsme den na to, abychom vše připravili a kamion s auty odjel. Musím jim poděkovat, že se to stihlo. Jsem taky rád, že se Kurt vrátí takto krátce po nehodě za volant a do závodního režimu,“ říká Jiří Mičánek.