Tři auta, pět jezdců. Mičánek Motorsport powered by Buggyra jede do Rakouska v rekordní sestavě

Tři auta, pět jezdců. Mičánek Motorsport powered by Buggyra jede do Rakouska v rekordní sestavě

18/05/2023

Pět jezdců se vystřídá během třetího podniku středoevropského okruhového mistrovství FIA CEZ za volantem vozů Lamborghini Huracán ST EVO2 týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra se na Red Bull Ringu objeví ve všech závodech. Z průběžné první a druhé pozice ve třídě GTC do závodu vyjedou junioři Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček, které doplní Libor Dvořáček. Ve vytrvalosti bude chtít na vítězství na Hungaroringu navázat dvojice Kurt Wagner a Josef Záruba.

„Nasazení tří aut už máme vyzkoušené a bez problémů ho zvládáme, zatím jsme ale nikdy nejeli s pěti jezdci,“ těší se na novou výzvu manažer týmu Jiří Mičánek jr. Ten předpokládá, že na rychlém Red Bull Ringu by zejména dvojice Galáš – Pavlíček měla konkurovat i papírově rychlejším autům třídy GT3. „Chtěli bychom, aby na vítězství jeli i Kurt s Pepou ve vytrvalosti. První podnik vynechali, ale pokud se jim bude dařit stejně jako na Hungaroringu, budeme chtít jet v této sestavě na titul,“ nastínil Mičánek.

Dva členové juniorského programu týmu Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček má po dvou podnicích na kontě dohromady čtyři vítězství a čtyři druhá místa. „U kluků je vidět, jaký efekt má tvrdá a poctivá příprava, kterou procházejí. V podstatě si jedou závod mezi sebou, případně bojují s jezdci ze silnějších tříd,“ hodnotí formu obou jezdců Jiří Mičánek. Z týmového souboje vychází o něco lépe Jáchym Galáš, který ve vypjatém závěru druhého závodu na Hungaroringu těsně uhájil vítězství před dotírajícím Matějem Pavlíčkem.

O vítězství chce Galáš bojovat i v Rakousku. „Red Bull Ring je pro mě jeden z nejlepších okruhů, které znám. Jsou tam místa, kde se skvěle předjíždí, dva vracáky, rychlé zatáčky,“ vypočítává Galáš. Obavy má hlavně z „provozu“. Startovní listina je plná, naopak Red Bull Ring krátký. To se projeví hlavně v kvalifikaci, kde bude záležet i na štěstí. V něj Galáš doufá – a nejen v případě kvalifikace. „Okruh mám sice rád, ale provází mě na něm smůla. Dvakrát jsem tady přišel o vítězství v úplném závěru závodu, aniž by to byla moje vina,“ připomíná rakouské „prokletí“ znojemský pilot.

Rozporuplné vzpomínky má na Red Bull Ring i Pavlíček. Stejně jako Galáš si okruh pochvaluje. Loni tady v ADAC GT4 Germany usiloval o nejlepší výsledek sezony, kvůli kontaktu se soupeřem ale nakonec dostal penalizaci, která jej a jeho týmového kolegu stála pozici v top ten a pódium v juniorském hodnocení. „Stejně jako na Hungaroringu se chci zaměřit na kvalifikaci, tu beru jako moji slabinu. Bude to chtít štěstí kvůli trafficu, na druhou stranu se na Red Bull Ringu dobře předjíždí, takže by to mohlo vyjít,“ říká junior týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Stejně jako v Maďarsku bude oběma pilotům radit Josef Záruba v roli jejich kouče. Zároveň ale nastoupí i do vytrvalostního závodu s Kurtem Wagnerem. „Jsem rád, že do toho s Kurtem jdeme a že máme podporu i od Jirky jako manažera týmu,“ říká Záruba. Skloubit péči o ostatní jezdce se závodem pro něj nebude problém. I proto, že sprinterské kategorie mají většinu programu v pátek a oba závody v neděli, zatímco vytrvalostní závod se tradičně jede v sobotu v podvečer. „Junioři budou mít sobotu volnou, takže jim budeme muset vymyslet nějaký program na zahřátí,“ plánuje Záruba.

Kurt Wagner, který obvykle s týmem startuje v Lamborghini Super Trofeo Europe, se rozhodl pokračovat v zónovém mistrovství hned po Hungaroringu. „Ještě v Budapešti jsme si s Pepou sedli a řekli jsme si, že zkusíme jet Rakousko. A pokud vyhrajeme, rádi bychom usilovali o titul,“ popsal německý pilot.

Ten se na Red Bull Ringu potká se svým parťákem ze Super Trofeo Liborem Dvořáčkem, který se k týmu připojí poprvé v letošní sezoně. „Přes zimu jsem byl na operaci, takže jsem na první testy před dvěma týdny jel s tím, že uvidíme, jestli budu schopný závodit. Ale dopadlo to pozitivně, takže v Rakousku budu startovat,“ říká brněnský pilot, který si účastí v šampionátu alespoň o kousek zkrátí čekání na první podnik Lamborghini Super Trofeo, který se jede za dva týdny ve Francii na okruhu Paul Ricard.