Záchranářská práce, říká Šmarda po podniku Porsche Sports Cup Deutschland

Záchranářská práce, říká Šmarda po podniku Porsche Sports Cup Deutschland

23/07/2022

Na čtvrtém a pátém místě dojel v druhém podniku seriálu Porsche Sports Cup Deutschland českokanadský závodník Josef Šmarda. Po závodu na Red Bull Ringu klesl na celkové druhé místo.

„Bylo to maximum, kterého jsem mohl dosáhnout.“ Tak hodnotí Josef Šmarda závodní víkend na Red Bull Ringu, kde se jel seriál Porsche Sports Cup Deutschland. Víkendový podnik poznamenalo velké horko, Šmarda navíc bojoval s elektronikou – konkrétně se systémem měřícím přesnost průjezdů kolem, která je pro jeho třídu Drivers Competition Pro klíčová.

Šmarda nakonec dojel v sobotu pátý, v neděli pak svoji pozici o jedno místo vylepšil. V hodnocení šampionátu ztratil těsné vedení a je druhý. „Závodně byl tento víkend nádherný, pocitově jsem se cítil také na sto procent a byl jsem nadšený. Věřím, že kdybychom neměli problémy s měřením, mohli jsme jezdit na první pozice. Na druhou stranu pokud bych to vzdal, mohl jsem skončit klidně patnáctý a odepsat celou sezonu,“ říká Šmarda, který loňskou sezonu dokončil na celkové třetí pozici.

Do příštího závodu Šmarda chce jet už s updatovanými měřicími přístroji. „Pokud vše funguje správně, jednoznačně máme na to být na úplné špičce,“ je přesvědčený závodník. Další podnik se jede za tři týdny na Oscherslebenu.