Zažít Huracán. Dvojice Lamborghini Jiřího Mičánka je vystavená v brněnské Olympii

Zažít Huracán. Dvojice Lamborghini Jiřího Mičánka je vystavená v brněnské Olympii

14/12/2023

Dva jedinečné vozy Lamborghini Huracán ST EVO2 týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra si až do 22. prosince mohou prohlédnout návštěvníci nákupního centra Olympia v Brně. K vidění jsou vozy, které letos získaly český mistrovský i vicemistrovský titul.

V září s nimi Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček potvrdili svoji dominanci a staly se mistrem a vicemistrem České republiky na okruzích. A ještě před měsícem s nimi bojovali jezdci týmu Jiřího Mičánka o stupně vítězů v prestižním seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe. Teď se jich může doslova dotknout každý návštěvník brněnského centra Olympia.

„Tradičně před koncem roku takhle auta vystavujeme. Jsme rádi, že se na ně můžou zblízka podívat i lidé, kteří jinak na závody nejdou, nebo doteď nechodili. Věřím, že někteří z nich se pak za námi zastaví,“ říká manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jiří Mičánek jr.

Auta, která návštěvníci Olympie uvidí, jsou skutečně autentické vozy. Tým má celkem čtyři tato auta. „Prosinec je v podstatě jediný měsíc, kdy si můžeme dovolit auta postrádat. Hned po Novém roce už začnou přípravy na rok 2024,“ upozorňuje Jiří Mičánek.

A co tedy návštěvníci Olympie uvidí? Čekají na ně dva výjimečné vozy třídy GT, jedny z posledních závodních aut této třídy, které stále pohání atmosférický motor. V tomto případě jde o monstrózní desetiválec s výkonem víc jak 600 koní umístěný uprostřed, tedy za kabinou. Motor přes šestistupňovou sekvenční převodovku pohání pochopitelně zadní kola. Kapotáž auta je kompletně karbonová, šasí pak kombinuje hliník a karbon.

Vozy jsou ve specifikaci EVO2, která se představila na jaře 2022. Evoluce přinesla nový agresivnější design vozu i přepracovanou aerodynamiku.

Tým letos zaznamenal výjimečný úspěch ve středoevropském okruhovém mistrovství FIA CEZ. Dva juniorští jezdci, které si tým vychoval, totiž šampionát suverénně ovládli. V prestižním seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe pak tým zaznamenal dvě pódia. A se stejným vozem sbíral přímo Jiří Mičánek pomyslné vavříny i v českém šampionátu v závodech do vrchu.