Ze Spa domů a hned do závodu. Jiří Mičánek odstartuje na vrchařském závodu v Brně

Ze Spa domů a hned do závodu. Jiří Mičánek odstartuje na vrchařském závodu v Brně

30/07/2021

Tři závodní lamborghini a dvě tratě vzdálené od sebe tisíc kilometrů. Tým Mičánek Motorsport powered  by Buggyra naplno využije vozový park i kompletní personál a kromě závodního víkendu na okruhu Spa-Francorchamps se představí i doma v Brně.

V sobotu odpoledne ještě s týmem zhodnotí závod Lamborghini Super Trofeo Europe, v neděli už bude ale Jiří Mičánek jr. stát s Lamborghini v barvách Mičánek Motorsport powered by Buggyra na startu vrchařského závodu na domácím Masarykově okruhu. Tým tak vůbec poprvé využije v jednom závodním víkendu všechna tři Lamborghini Huracán EVO, které má k dispozici.

„Je to z tohoto pohledu logisticky náročné po stránce techniky i lidí Ale po skvělé zkušenosti ze Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou se mi nechce domácí podnik vynechat,“ vysvětluje manažer týmu a zároveň závodník, který ve své premiéře na vrchařské trati před dvěma týdny dojel na druhém místě ve své třídě.

Na tento úspěch bude chtít navázat i v Brně. Závod se jede sice na standardní trati Masarykova okruhu, start i cíl jsou ale posunuté. „Na rovinkách jsou tam navíc přidané retardéry, takže z tohoto pohledu je to úplně jiná trať, než kterou znám,“ vysvětluje Jiří Mičánek, že výhody „domácí půdy“, kde závodnicky vyrůstal a kde má tým Mičánek Motosport historicky zázemí, nebudou příliš znatelné.

„Už v Náměšti se ukázalo, že alfou i omegou je zvládnout pevný start. Dobrý start může udělat 0,2 – 0,8 vteřiny, v cíli přitom bojujeme o každou desetinu,“ nastínil historicky dvojnásobný český okruhový šampion. Závod na Masarykově okruhu je přístupný i pro veřejnost, zdarma je otevřena tribuna C, do paddocku se pak platí stokorunové vstupné. „Doufám, že v Brně bude podobně skvělá atmosféra jako v Náměšti před dvěma týdny,“ uzavírá Jiří Mičánek.