Pódiová sbírka týmu se po Red Bull Ringu opět rozšířila

18/05/2019
Pódiová sbírka jezdců týmu Mičánek Motorsport se po Red Bull Ringu opět rozšířila

Na Red Bull Ringu stanuli na pódiu všichni jezdci týmu. Po sedmi letech usednul za volant i šéf týmu Jiří Mičánek jr.

Do závodů ve sprintu nastoupili se dvěma vozy Lamborghini Huracan Bronislav Formánek a Libor Dvořáček. Zatímco Dvořáček rozšířil své bodové konto za druhé a třetí místo, tak Formánek si domů odvezl pouze body za sobotní druhé místo. Od dalšího bodového zisku jej v nedělním závodě připravila prasklá poloosa, kvůli které Formánek objel pouhá dvě kola.

„Z výsledků mám velkou radost. Zdejší dráha je opravdu pěkná a stejně tak i velice zábavná. Tým odvedl skvělou práci a připravil nám výborná auta. Radost mám také ze svého progresu. Určitě nemohu říci, že mám již toto auto zcela zvládnuté, ale určitě se k tomuto budu již blížím.,“ řekl Libor Dvořáček po skončení nedělního závodu.

Jedním z pomyslných vrcholů víkendu byla sobotní vytrvalost, ve které Formánka ve voze doplnil i týmový manažer Jiří Mičánek jr. Posádku druhého vozu pak spolu utvořili Libor Dvořáček a Josef Záruba. I přes to, že před závodem panovala v týmu velice dobrá nálada, vysela ve vzduchu po celý den otázka, která že posádka to bude ve vytrvalosti lepší?

Odpověď přinesla sedmá hodina večerní, kdy s náskokem jednoho kola projel cílem vůz se startovním číslem 66, za jehož volantem se střídali Mičánek s Formánkem. Ti nestačili pouze na Slováka Filipa Sládečku a na pódiu pro nejlepší jezdce tak po zásluze přebrali poháry za druhé místo.

Pro úplnost dodejme, že Dvořáček se Zárubou obsadili ve vytrvalosti třetí místo, čímž podtrhli výborné výkony celého týmu.

Opomenout nesmíme ani týmového Juniora Michala Makeše, který již v Maďarsku zahájil díky dvěma vítězstvím svou cestu za úspěšnou obhajobou mistrovského titulu z loňské sezóny.

„Michal je dnes již zkušený jezdec, který si s autem rozumí opravdu velice dobře. Na Red Bull Ringu vyhrál obě kvalifikace a stejně tak i oba závody. S plným počtem tak vede tabulku průběžného hodnocení a tak nezbývá, než si přát, aby tomu tak bylo i v příštích závodech,“ těmito slovy zhodnotil Jiří Mičánek jr.