Mičánek Motorsport uzavřel letošní závodní program v Mostě závodem Carbonia Cupu

13/10/2018

Brněnský automotodrom nabídnul ve druhém říjnovém týdnu možnost letošního posledního testování.

Mezi týmy, které využily tuto možnost čtyřdenního ježdění, byl i brněnský tým Mičánek Motorsport. Jiří Mičánek jr. o proběhlém testu prozradil:

„Toto testování jsme využili nejen k vyzkoušení nových jezdců, ale především také jako přípravu na závěrečný závod Carbonia Cupu, který se konal na mosteckém autodromu hned po skončení těchto testů. V průběhu čtyř dnů si naše auta vyzkoušela spousta nováčků a jeden z nich Libor Dvořáček s námi po testech hned odjel na závody do Mostu.“

„Dvořáček v Mostě doplnil Broňka Formánka, který mu tam byl spolu s mým bratrem Tomášem mentorem a učitelem. O výkonech Libora Dvořáčka pak hovoří výsledky. Pravdou sice je, že na poslední závod sezóny již nedorazilo kompletní pole, ale i tak je Dvořáčkovo třetí místo velice cenné,“ dodává Jiří Mičánek.

Bronislav Fománek tentokráte cíl závodu neviděl, přesto však z Mostu odjížděl spokojen:

„Závodit v Mostě je vždy radost. Tu trať mám rád a tak jsem si věřil. Časy z kvalifikace napovídaly, že by to mohlo být dobré, ale v polovině závodu začala zlobit převodovka. Vzhledem k tomu, že nám nešlo o body a ani o výsledek, tak jsem se po poradě s týmem rozhodl neriskovat a auto předčasně odstavil.“

„Mostem pro nás letošní sezóna ještě úplně neskončila. Na listopad plánujeme ještě třídenní testování někde na jihu Evropy. Zatím máme nabídky z Itálie a ze Španělska, ale stále váháme, kam nakonec vyrazíme,“ dodává na závěr týmový manažer Jiří Mičánek jr.