Vzhůru k zámku. Jiří Mičánek jr. bude v Náměšti bojovat proti stopkám v závodu do vrchu

Vzhůru k zámku. Jiří Mičánek jr. bude v Náměšti bojovat proti stopkám v závodu do vrchu

01/05/2024

Potvrdit pozici mezi nejlepšími jezdci české vrchařské scény. To je cíl, se kterým Jiří Mičánek jr. jede do Náměště nad Oslavou na druhý podnik letošní sezóny závodů do vrchu. Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra zde bude obhajovat loňská druhá místa.

„Je to pro nás svým způsobem další domácí závod, se skvělou atmosférou, tradicí a spoustou fanoušků. Seriál se z okruhu přesunuje do ulic, kde je i pro jezdce dojem z rychlosti úplně jiný,“ říká Jiří Mičánek, který na slavném Zámeckém vrchu bude bojovat už počtvrté v řadě. Nikdy přitom neskončil hůř než druhý.

„Pokud má závod standardní průběh, je to maximum, kterého můžeme s autem primárně postaveným na okruhy dosáhnout,“ připomíná Jiří Mičánek fakt, že tým se primárně soustředí na závody Lamborghini Super Trofeo Europe.

Z pohledu času bude pro Jiřího Mičánka opět etalonem čas kolem jedné minuty. V roce 2022 se mu jej podařilo překonat a zařadil se tak mezi elitu slavného vrchařského podniku. Trať dlouhou 2030 metrů s převýšením 106 metrů tehdy projel za 59 vteřin a 84 setin.

Dvoudenní závodní program 43. ročníku závodu v Náměšti nad Oslavou startuje v sobotu i v neděli už v osm hodin ráno, závodní jízdy jsou v sobotu v plánu od 13:00, v neděli pak od 10:00, 13:00 a 14:30. Přihlášeno je dohromady 120 vozů v podnicích Mistrovství ČR i oblíbeného Maverick Hill Climb.