Bronislav Formánek / Lamborghini Huracan ST Evo

03/03/1987

Bronislav Formánek / Lamborghini Huracan ST Evo

03/03/1987

Bronislav Formánek je český automobilový závodník, který v současnosti působí v seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe v posádce s Josefem Zárubou. S týmem  Mičánek Motorsport spojil většinu svojí kariéry – v minulosti v barvách stáje závodil ve středoevropském zónovém mistrovství s Lamborghini Gallardo Super Trofeo a pod vedením Jiřího Mičánka jr. působil jako pilot Formule Renault 2.0 nebo Radicalu SR3, se kterým vítězil už v roce 2013.

Svou cestu za motorsportem začal brzy v mládí na motokárách. V kartingu závodil po boku Josefa Záruby, s kterým později přesedlal do Radical European Masters, či European R-Cup, a dodnes je jeho týmovým kolegou. V týmu Mičánek Motorsport později společně získali za volantem vozu Lamborghini Gallardo Super Trofeo mistrovský titul ve vytrvalostních závodech na okruzích.

Ambicí Bronislava Formánka a celého týmu je bojovat s vozem Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO o podiová umístění v prestižní třídě Pro-AM. V roce 2021 společně se Zárubou získali ve své třídě celkové třetí místo a připsali si i premiérové vítězství v závodu.