Josef Záruba / Lamborghini Huracan ST Evo

21/11/1995
ACCR

Josef Záruba / Lamborghini Huracan ST Evo

21/11/1995
ACCR

Josef Záruba  je český automobilový závodník, který v současné době startuje v seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe v týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. V minulosti startoval v seriálu Formule Renault 2.0 NEC. Pod vedením manažera týmu Jiřího Mičánka absolvoval Northern European Cup u španělského týmu v letech 2014 a 2015.

Svou cestu za motorsportem začal brzy v mládí na motokárách. V kartingu závodil po boku Bronislava Formánka, s kterým později přesedlal do Radical European Masters, či European R-Cup, a dodnes je jeho týmovým kolegou. V týmu Mičánek Motorsport později společně získali za volantem vozu Lamborghini Gallardo Super Trofeo mistrovský titul ve vytrvalostních závodech na okruzích.

Na konci sezóny 2013 poprvé usedl do kokpitu Formule Renault 2000. Dobrá výkonost mu umožnila nastoupit do evropského šampionátu Northern European Cup a Eurocupu Formule Renault 2.0. Hned v premiérovém ročníku jednou dosáhl na pole-position a v závodě na Nürburgringu na stupně vítězů. Ve druhém roce zase vyrovnanými výkony útočil na elitní desítku absolutní klasifikace.

V sezoně 2021 se vrátil po boku Bronislava Formánka do seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe a společně získali 3. místo v celkovém hodnocení třídy Pro-AM.